Голова Національного банку України Яків Смолій прокоментував коливання курсу гривні, зокрема його падіння на початку жовтня 2019 року. Він назвав це закономірним процесом.

Про це Смолій повідомив під час прес-брифінгу з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, що відбувся 3 жовтня, повідомляє «УНІАН».

«Коливання в ту або іншу сторону — це закономірний процес. Так і має працювати ринок. Коли відбувається коливання в певних діапазонах, це нормальна ситуація як для бізнесу, так і центрального банку, який регулює цю політику», — повідомив Смолій.

Водночас Смолій заявив, що наразі на валютному ринку спостерігається декілька сезонних факторів, які сприяють зміцненню гривні. Окрема, доходи українських аграріїв від експорту нового врожаю є набагато вищими, ніж зазвичай. Також високими є обсяги інвестицій іноземців в облігації державного боргу України.

Нагадаємо, що на початку жовтня на валютному ринку спостерігається зворотня ситуація: курс валют почав зростати, через що Нацбанку довелося продати 200 мільйонів доларів з резервів для того, аби пом'якшити темпи зростання курсу.

Нагадаємо, що в останній тиждень вересня Нацбанк викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів.

Поділитись: