Цукерберг хоче протягом п’яти років перетворити Facebook на метаверс-компанію і створити «нескінченний офіс». Що це?

Засновник і керівник Facebook Марк Цукерберг поділився планами щодо майбутнього соцмережі — зокрема, в найближчі років п’ять він хоче перетворити соцмережу на метаверс—компанію, яка дозволятиме людям колективно взаємодіяти у віртуальному просторі.

Про це Цукерберг розповів в інтерв’ю The Verge.

Метаверс-компанію він описав як «вбудований інтернет, де ви не просто переглядаєте контент, а перебуваєте в ньому».

«Протягом більшості часу, який ми витрачаємо, ми по суті опосередковуємо наші життя й наше спілкування через оці маленькі яскраві прямокутнички [смартфони]. Думаю, що люди створені не для такої взаємодії», — пояснив засновник Facebook свою логіку.

Цукерберг сподівається, що побудова метаверс-компанії має зайняти наступні близько п’ять років. Вона має стати «новим розділом» в історії Facebook. За задумом, соцмережа перетвориться на онлайн-світ, де за допомогою засобів доповненої та віртуальної реальності люди між собою взаємодіятимуть на відстані з ефектом максимальної присутності.

«У майбутньому ми не будемо просто зідзвонюватися — ваша голограма, приміром, зможе сісти на мій диван, або ж я як голограма сяду на ваш. І буде таке враження, наче ми в одному місці — хоча ми й будемо в різних штатах чи на відстані сотень, тисяч миль», — говорить Цукерберг.

Одним із практичних застосувань ідеї метаверсу буде концепція «нескінченного офісу» — створення «ідеального робочого місця» засобами віртуальної реальності. Також, приміром, метаверс дозволить продовжити перегляд онлайн-концерту з телефона у 3D-форматі.

«У вас виникає відчуття присутності, наче ви перебуваєте в іншому місці, маєте зовсім інші відчуття, аніж ті, які може викликати 2D-додаток чи сторінка. Наче ви, приміром, танцюєте чи займаєтеся фітнесом», — розмірковує засновник Facebook.

Соцмережа в останні роки активно вкладається в технології доповненої та віртуальної реальності. У 2019 році вона придбала розробника VR-окулярів Oculus за два мільярди доларів. У вересні того ж року Facebook оголосила про наміри створити нову платформу Horizon — це віртуальний світ, де можна стати 3D-аватаром.

Ідея метаверсу — не нова: концепт ще у 1992 році запропонував письменник-фантаст Ніл Стівенсон у своєму романі «Лавина». Там метаверс став наступником інтернету, в якому люди й машини взаємодіяли у віртуальному тривимірному просторі.

Відтоді ІТ-гіганти не раз послуговувалися концептом метаверсу у своїх продуктах. Приміром, у грі Animal Crossing (Nintendo) ігровий час спливає з такою ж швидкістю, як і реальний, що посилює відчуття присутності. А втім, заява Цукерберга є найбільш амбітною на сьогодні спробою втілення метаверсу в життя.