Данілов заявив, що в України вже була умовна «фінляндизація»: «Чим це закінчилося, ми бачили на власні очі»
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що Україна вже переживала умовну «фінляндизацію», яка закінчилася окупацією частини територій.
Про це він сказав на брифінгу після засідання РНБО.
«У нас була вже умовна "фінляндизація", коли ми були позаблоковою державою, не мали стосунку ні до кого. Чим це закінчилося, ми бачили на власні очі. У нас у 2014 році у військовий спосіб забрали Крим, РФ почала війну на території Донецької та Луганської областей», ㅡ сказав Данілов.
Що таке «фінляндизація»?
Це поняття означає значні обмеження державної самостійності, які велика держава накладає на свого слабшого сусіда. Процес або стан примушення значною мірою орієнтуватися на інтереси сусідньої більш могутньої держави. Назва походить від характеру відносин між Фінляндією та СРСР після другої світової війни протягом 1944-1989 років.
«У нас є норма Конституції, яка для зміни має зібрати 300 голосів наших депутатів. Я хочу подивитися, хто буде голосувати за те, щоб наша країна не була в НАТО, не рухалась у ЄС. З цього питання все починалося у 2013 році», — сказав Данілов.
Що передувало?
Видання The New York Times заявило, що президент Франції Емманюель Макрон розповів журналістам перед поїздкою до Москви, що «одним із варіантів на столі» є «фінляндизація» України, тобто закріплення за нею позаблокового статусу. Про те, що Макрон таке говорив, також повідомляло Le Figaro. А втім, під час візиту до Києва Макрон спростував цю заяву.