Данія вирішила не надсилати Україні зброю. Ракети Stinger виявилися занадто старими
Данія не буде надсилати в Україну зброю на тлі російської загрози. Ракети Stinger, які могли передати Києву, виявилися занадто старими, а інше озброєння постачати не планують.
Про це сказав міністр оборони Данії Мортен Бодсков, цитує The Copenhagen Post.
Так, наприкінці січня прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що її країна готова підтримати Україну зброєю та військовою технікою, якщо Кремль вирішить ще більше загострити ситуацію.
Тоді у країні почали обговорювати ймовірне постачання Києву 400 ракет переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger класу «земля-повітря».
Міністр оборони Мортен Бодсков на початку лютого сказав, що Росія демонструє абсолютно неприйнятну поведінку щодо України: «І ми зобов'язані допомогти. Але ця допомога має працювати».
Зрештою це озброєння вирішили не надсилати, оскільки визнали його занадто старим. Ці ракети Данія отримала від США ще наприкінці 1980-х та на початку 1990-х років.
Військова допомога від партнерів
На тлі загрози повномасштабного російського вторгнення західні партнери почали передавати Україні озброєння для захисту. Раніше в Україну вже прибули 10 партій зброї від США з понад 800 тоннами оборонного озброєння. Зокрема, українським військовим передали ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition, а прикордонникам — 40 повнопривідних вантажівок Mitsubishi та різне обладнання.
Усього з 2014 року США виділили Україні понад 5,4 мільярда доларів, зокрема на оборонні цілі.
20 січня стало відомо, що США дозволили Литві, Латвії та Естонії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну на тлі загострення російської загрози. Про такі наміри ці країни повідомляли раніше. Озброєння Україні регулярно надає також Велика Британія.
Про готовність надати Україні зброю також заявляли Чехія, Литва та Латвія. Крім того, Естонія передала Україні мобільний шпиталь, який можна розгорнути за 20 хвилин. Канада відправила нам літак із військовою допомогою: інструкторами та нелетальним озброєнням.
9 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на тлі загрози повномасштабного російського вторгнення Україна вже отримала від партнерів військову допомогу на близько 1,5 мільярда доларів.
Водночас Німеччина продовжує політику блокування постачання зброї Україні. Зокрема, міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю. Про це також напередодні заявляв новий канцлер країни Олаф Шольц.
Проте 7 лютого українська влада отримала від Німеччини офіційний лист про намір передати п’ять тисяч захисних шоломів для військовослужбовців.