Німеччина надіслала Україні лист про намір передати декілька тисяч захисних шоломів — їх отримають військові

Українська влада отримала від Німеччини офіційний лист про намір передати п’ять тисяч захисних шоломів для військовослужбовців.

Про це 7 лютого повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Сьогодні отримали офіційний лист про наміри Німеччини передати Україні 5000 шоломів, які були анонсовані міністеркою оборони Німеччини пані Крістін Ламбрехт», — написав він.

Резніков подякував послу Німеччини Анці Фельдгузен за її роботу й висловив сподівання на позитивне рішення стосовно інших запитів з України та розблокування закупівель через NSPA.

Що передувало?

Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт 26 січня 2022 року заявила, що Німеччина надасть Україні 5000 військових захисних шоломів. Мовляв, це буде «дуже чітким сигналом», що Берлін стоїть на боці України. Відтоді жодного документального підтвердження цих слів не було.

Натомість посол України в Німеччині Андрій Мельник розкритикував таку кількість шоломів, назвавши це «суто символічним жестом». За його словами, п'ять тисяч ㅡ лише крапля в морі.

«Нам потрібне не лавірування, а мужні вчинки Німеччини, яка нарешті відправить Україні оборонне озброєння, якого ми сьогодні найбільше потребуємо», — сказав він.

Мельник 22 січня повідомляв, що Україна попросила в Німеччини хоча б 100 тисяч шоломів та бронежилетів для добровольців у разі нового вторгнення російських військ. Водночас він зазначав, що Україна продовжує сподіватися на постачання оборонного озброєння з Німеччини.

Блокування зброї

У грудні 2021 року німецьке видання Bild писало, що Німеччина ще з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання Україні зброї Альянсу.

Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю. За її словами, країна дотримується своєї політики й не надсилає летальну зброю до зон конфлікту. Менше з тим, міністерка зазначила, що Німеччина підтримує Україну в інші способи — наприклад, планує передати польовий госпіталь.

Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц напередодні теж казав, що його уряд не планує змінювати політику попередньої влади, за якої Україні не постачали оборонну зброю.

Натомість лідер найбільшої опозиційної партії Німеччини Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина має припинити блокувати постачання зброї для України і «через відповідальність перед історією», і для збереження політичного мирного порядку в Європі, «за який Росія теж несе відповідальність».