ДБР прийшло з обшуками до родичів Медведчука і Козака

На Львівщині працівники Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками до родичів Віктора Медведчука й Тараса Козака — народних депутатів від забороненої ОПЗЖ.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Обшуки здійснюють у квартирах, будинках та виробничих підприємствах, що належать родині Тараса Козака, а також брату Віктора Медведчука — Сергію. Це відбувається у межах кримінального провадження за Стаття 364, стаття 240 КК Українипідозрою у зловживанні владою та порушенні правил охорони або використання надр. За таке загрожує до 8 років позбавлення волі.

Родичі Козака та Медведчука є суб’єктами розслідування незаконного видобутку піску на двох кар'єрах у Львівській області. Правоохоронці хочуть знайти незаконно набуте майно Медведчука, Козака та їхніх родичів і заарештувати його. Крім того, слідчі планують документувати причетність фігурантів до фінансування збройної агресії росії щодо України.

До цього правоохоронці провели вже низку обшуків у справах Медведчука та Козака: в одній із квартир дружини Козака знайшли понад 108 тисяч доларів, 8,5 тисячі євро і 18,6 тисячі рублів, а також документи на об’єкти нерухомості та банківські картки.

На таке майно накладають арешти. Наприклад, 19 квітня Личаківський райсуд Львова арештував ще 154 об’єкти майна Медведчука та його дружини Оксани Марченко: 26 автівок, 30 земельних ділянок, 23 будинки, 32 квартири, 17 паркомісць та моторну яхту. Під арешт потрапили й частки в статутних капіталах у 25 компаніях, бенефіціарним власником яких є Медведчук або Марченко.

Перед цим за подання ДБР та Офісу генпрокурора суд арештував яхту Медведчука за 200 мільйонів доларів та інше нерухоме майно політика. А напередодні, 13 квітня, Велика Британія заморозила всі активи Медведчука.

У чому підозрюють Медведчука та Козака?

У травні 2021 року Медведчука та його однопартійця Тараса Козака запідозрили в державній зраді(стаття 111 Кримінального кодексу, максимальне покарання — до 15 років ув’язнення) та порушенні законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу, максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі).

Депутатів вважають причетними до трьох епізодів: замаху на розкрадання природних ресурсів Українипередавання секретної інформації про Збройні сили та організації підривної діяльності.

А 8 жовтня Медведчуку оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму: він нібито перешкоджав отриманню Україною дешевого вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи.

А що з Медведчуком?

Увечері 12 квітня президент Володимир Зеленський опублікував фото затриманого народного депутата від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука. Від початку повномасштабної війни рф проти України він перебував у невідомому місці.

Голова СБУ Іван Баканов розповів, що для його затримання контррозвідка та слідчі за дорученням президента провели багаторівневу спецоперацію. За даними СБУ, ФСБ росії хотіла вивезти Медведчука під виглядом військового ЗСУ у невизнане «Придністров'я», а звідти — до Москви, але політика затримали ще на виїзді з Київської області.

Охоронець Медведчука, відео з яким опублікувала СБУ, розповів, що той разом із кухарем та охороною переховувався у приватному будинку в Києві, який, за легендою, орендувала родина з Італії.

Зеленський пропонував обміняти Медведчука на українських полонених, яких утримує росія. А СБУ опублікувала відео з політиком, у якому той просив путіна обміняти його на цивільних та військових із Маріуполя.

Взагалі ж Медведчук мав перебувати під цілодобовим домашнім арештом до 10 березня 2022 року — у справі про постачання вугілля з окупованого Донбасу, за якою йому закидають держзраду. 18 березня суд у Львові дозволив узяти його під варту.