Медведчуку оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму. Перевірятимуть причетність Порошенка і Гонтарєвої

Народному депутату від «Опозиційної платформи — За життя» Віктору Медведчуку оголосили про підозру за статтями про державну зраду й сприяння діяльності терористичної організації. Він нібито перешкоджав отриманню Україною дешевого вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи.
Про це 8 жовтня повідомили Служба безпеки України та Офіс генпрокурора.
За даними слідства, Медведчук наприкінці 2014 року сприяв зриву контрактів на постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки України під час енергетичної кризи. Натомість він допоміг легалізації постачання вугілля з окупованих Росією територій Донбасу.
Схема працювала так: на територіях «ЛНР» і «ДНР» знайшли два недіючі підприємства. Їх фіктивно переєстрували на територію Києва, а потім на них відкрили рахунки, через які ПАТ «Центренерго» сплачувало постачання вугілля з окупованого Донбасу.
У межах схеми, кажуть правоохоронці, планувалося зреалізувати понад 3,16 мільярда гривень, але протягом 2015 року українські підприємства закупили вугілля з «ЛНР» і «ДНР» на мінімум 200 мільйонів гривень.

В Офісі генпрокурора стверджують, що Медведчук схиляв до цієї схеми посадовців Міністерства енергетики та «Центренерго». А СБУ додає, що це доводять аудіозаписи розмов, один із голосів на яких, як підтвердила експертиза, належить Медведчуку.
На цих записах зокрема зафіксовано, як про існування схеми Медведчук доповідав керівництву РФ. «Таким чином енергетична сфера України була поставлена у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій», — висновують в Офісі генпрокурора.
Правоохоронці наголошують, що слідство у справі триває і підозри можуть оголосити й іншим учасникам схеми. Генпрокурорка Ірина Венедіктова каже, що прокуратура клопотатиме взяти Медведчука під варту із заставою в мільярд гривень.
Водночас глава Служби безпеки Іван Баканов додав: «З огляду на те, що ми побачили, іншого варіанту, окрім як відпрацьовувати версію щодо причетності пана Порошенка і пані Гонтарєвої до цього процесу, просто немає».
Оновлено 9 жовтня об 11:18. Пресслужба партії «Європейська Солідарність» вказує, що Петро Порошенко категорично відкидає звинувачення з цього приводу.
«[Порошенко вважає звинувачення] класичним взірцем сфабрикованих політично вмотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів», — запевняють у політсилі.
Підозра номер два
Це вже друга підозра в держзраді, оголошена Медведчуку. Про першу ще 11 травня заявляла генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
Медведчука та його однопартійця підозрюють у державній зраді (стаття 111 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 15 років ув’язнення) та порушенні законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі).
Депутатів вважають причетними до трьох епізодів: замах на розкрадання природних ресурсів України, передання секретної інформації про Збройні Сили та організація підривної діяльності.
13 травня Печерський суд Києва відправив Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт до середини липня. Згодом апеляція залишила цю ухвалу в силі, а Печерський суд продовжив її до 28 жовтня. У серпні Офіс генпрокурора заявив про завершення досудового розслідування у справі.
- Поділитися: