ДБР у Раду покликав посадовець апарату парламенту: каже — сенсорна кнопка не відповідає регламенту
Заступник керівника апарату Верховної Ради Володимир Слишинський заявив, що сенсорна кнопка для голосування депутатів у Верховній Раді не відповідає трьом статтям регламенту. З огляду на це він повідомив про порушення правоохоронцям.
«Для того щоб запроваджувати ці норми мають бути передбачені в регламенті й розроблені спеціальні інструкції з посиланням. Тобто це має бути прописано у регламенті», — наголосив Слишинський під час брифінгу.
Він також зазначив, що співробітники Держбюро розслідувань та Служби безпеки приходили у Верховну Раду до нього.
«Вони приходили брати від мене пояснення. Їм необхідно було провести слідчі дії і я, як посадова особа, дав добро на проведення зазначення слідчих дій... Вони підійшли попросили, я на законних підставах їх допустив і написав з цього приводу письмову заяву про те, що я надаю згоду, щоб вони зайшли і оглянули все» — розповів Слишинський.
За словами чиновника, він покликав правоохоронців 22 серпня, коли був на допиті в ДБР. Слишинський заявив працівникам ДБР про те, що відбуваються «дії, спрямовані на вчинення злочину».
Посадовець додав, що спочатку йшлося про запровадження кнопки, а не тестування, як повідомляють 27 серпня. Він стверджує, всі претензії щодо запровадження сенсорної кнопки детально розписав регламентний комітет.
За словами Слишинського, сенсорну кнопку встановили у парламенті 2008 році, а в 2012 році збіг термін гарантії системи голосування «Рада» до якої приєднали кнопку. Сенсорна кнопка має термін гарантії 10 років, тобто у 2018 році гарантія закінчилася. Після тестування ще у 2013 році було встановлено, що кнопка не гарантує безперебійної роботи і персонального голосування.
Наразі у Раді використовують систему голосування «Рада-3» її планували замінити «Радою-4», однак, за словами Слишинського, «Рада-4» — це система також із сенсорною кнопкою, а не біометричною, як заявляли деякі депутати.
Нагадаємо, 27 серпня голова Ради Андрій Парубій заявив про блокування силовиками запуску сенсорної кнопки для голосування.
Як відомо з листа ДБР до апарату Ради, що слідчі дії пов’язані з провадженням про використання несертифікованої продукції при обслуговуванні системи «Рада».
ДБР розслідує кримінальне провадження за ст.363 ККУ (порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем).