Держава від початку року зекономила 7,31 млрд грн на виплаті держборгу — Рахункова палата
На виплату державних боргів у січні—лютому 2020 року витратили 51,7 мільярда гривень. Через низький курс гривні держава зекономила близько 12,4% на обслуговуванні боргів.
Про це повідомив голова Рахункової палати України Валерій Пацкан.
«Економія на обслуговуванні боргу відбулася за рахунок нижчого курсу гривні по відношенню до долара, ніж врахований у державному бюджеті на цей рік. І нам знову доводиться говорити про неналежну якість макроекономічного прогнозування», — повідомив Пацкан.
За його розрахунками через те, що значна частина державного боргу у валюті, нижчий курс гривні означає, що витрати на погашення боргу будуть не такими високими (у гривні), як планувалося у бюджеті. Так виникає «економія».
У бюджеті на 2020 рік закладено курс долара на рівні 27 гривень, водночас реальний курс на початку 2020 року склав близько 24 гривень.
Окрім економії коштів, низький курс долара сприяє тому, що держава не може зібрати достатньо доходів від податків з імпорту. Через це доходи бюджету не виконають на 2,3 мільярда доларів.
За січень 2020 року державний бюджет було недовиконано приблизно на чверть за доходами. Цьому сприяв занизький курс валют, який вплинув на надходження від імпорту. У лютому недовиконання доходів бюджету склало 4,7%.