Держдепартамент США вніс росіян, які хочуть оформити візу, до категорії «бездомних національностей»
Державний департамент США вніс росіян, які хочуть оформити американську візу, до категорії «бездомних національностей» (Homeless Nationalities).
Про це йдеться в інструкціях Держдепу США.
«Бездомними національностями» в інструкціях називають громадян із таких країн:
- де немає консульського представництва США;
- де склалася нестабільна політична та безпекова ситуація, через що американські консули не можуть виконувати свої функції.
До цієї категорії, крім Росії, входять ще 9 країн: Куба, Еритрея, Іран, Лівія, Сомалі, Південний Судан, Сирія, Венесуела та Ємен.
Росіянам, які хочуть отримати американську візу, рекомендують звертатися до консульських центрів у Варшаві.
Доповнено. Представниця МЗС Росії Марія Захарова звинуватила США у «руйнуванні створеної не ними системи консульських послуг у Росії». Вона заявила, що внесення росіян до «бездомних національностей» — це «удар по сім'ях та родинам, які утворюють ... відносини між країнами», а також по спорту та науці.
Що передувало?
24 квітня у Росії опублікували указ президента Володимира Путіна, за яким для дипломатичних місій з «недружніх держав» обмежать кількість працівників на території РФ, які не мають громадянство країни дипмісії. Річ у тім, що зазвичай дипломатичні установи беруть на «технічні» посади місцевих громадян, щоб не витрачати квоту дипломатичних працівників.
14 травня уряд Росії затвердив список країн, які вчиняють «недружні дії» щодо РФ: до нього увійшли США та Чехія.
Так, відповідно до розпорядження російського уряду, посольству Чехії дозволили взяти на роботу 19 людей, які перебувають у Росії, а посольству США не можна наймати на роботу нікого з Росії.
Після цього посол США у РФ Джон Салліван попередив, що через скорочення штату в Росії припинять надавати консульські послуги.
Крім того, на початку жовтня 17 сенаторів з Демократичної та Республіканської партій попросила президента Джо Байдена у відповідь на обмеження РФ вислати зі США 300 російських дипломатів. Так, у посольстві у Москві наразі працюють 100 американських дипломатів — на противагу 400 російським у Штатах.