Уряд Росії затвердив список «недружніх» держав — до нього ввійшли дві країни

Уряд Росії затвердив список країн, які вчиняють «недружні дії» щодо РФ. До списку ввійшли дві країни: США та Чехія.

Документ опублікували на офіційному інтернет-порталі правової інформації Росії.

Розпорядження уряду свідчить, що посольству Чехії дозволили взяти на роботу 19 людей, які перебувають у Росії. А ось посольству США не можна наймати на роботу нікого з Росії.

Створити перелік «недружніх» країн уряду наприкінці квітня доручив президент Росії Володимир Путін. Він обмежив дипмісії таких країн у можливості наймати співробітників з Росії. Це сталося на тлі дипломатичного конфлікту між Росією та Чехією.

Список країн, які вчиняють «недружні дії» щодо РосіїСкриншот

Вибухи в Чехії

У жовтні та грудні 2014 року на складах у Врбетице сталися вибухи. У той період, коли пролунав перший вибух, на складі готували зброю для її відвантаження болгарському торговцеві Омеляну Гебреву. Чеські журналісти повідомили, що на складах була зброя, призначена для України та Сирії.

Причетними до вибухів влада Чехії вважає двох агентів Головного розвідувального управління Росії. Ідеться про чоловіків, що використовували паспорти з іменами Руслан Боширов та Олександр Петров, яких також вважають причетними до отруєння родини Скрипалів. Чехія вже оголосила обидвох агентів у розшук.

Крім того, у квітні 2015 року власника компанії Emco Омеляна Гебрева намагалися отруїти речовиною «Новічок». Болгарська прокуратура звинуватила трьох росіян.

Зі свого боку, розслідувачі Bellingcat, The Insider та Der Spiegel повідомляли, що до спроби отруєння торговця зброєю, імовірно, причетні вісім офіцерів Головного розвідувального управління Росії.

А зі США що?

15 квітня США запровадили нові обмеження проти РФ. Окрім видворення дипломатів, Вашингтон увів санкції проти 32 юридичних та фізичних осіб Росії за спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році.

Так, санкції ввели проти шести російських технологічних компаній, які співпрацюють із російською розвідкою, через кібератаку на урядові та приватні установи США.

У Білому домі офіційно назвали Службу зовнішньої розвідки Росії відповідальною за кібершпигунську кампанію зі зламу програмного забезпечення компанії SolarWinds. У 2020 році від цієї кібератаки постраждали Міністерство фінансів і торгівлі США, Міністерство національної безпеки, Управління ядерною зброєю тощо.

А ще Міністерство фінансів США разом із ЄС, Великою Британією, Австралією та Канадою ввело санкції проти 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з окупацією Криму та репресіями на півострові.