Держкіно заявило про збитковість Довженко-Центру та призначило там кризового менеджера. Центр назвав це «рейдерством»

Держкіно заявило про збитковість Довженко—Центру під керівництвом Олени Гончарук та замінило її на нового виконувача обов'язків гендиректора. Працівники Центру заявляють, що зараз відбувається фактично рейдерське захоплення підприємства.

2 листопада Державне агентство України з питань кіно оголосило про заміну керівництва ДП «Національний центр Олександра Довженка»Довженко-Центру. За результатами аудиту Олену Гончарук відсторонили від виконання обов'язків в.о. гендиректора, а на її місце призначили певного «кризового менеджера».

Новопризначений керівник буде на посаді до проведення конкурсного відбору (у якому не братиме участі), має усунути недоліки, виявлені під час перевірки, та налагодити фінансово-господарську діяльність Центру.

Сама Олена Гончарук залишається на посаді керівниці Музею кіно Довженко-Центру. Рішення відсторонити її від посади в.о. гендиректора у Держкіно пояснили збитковістю підприємства. Мовляв, Центр фактично не працює, здає 90% приміщень в оренду та отримує дохід (хоча за статутом є неприбутковим підприємством) та отримує фінансування з бюджету.

«З огляду на нераціональне використання бюджетних коштів, нерентабельність Центру, руйнацію нерухомого майна, ігнорування вимог законодавства та правомірних вимог органу управління, Агентство ухвалило рішення про заміну виконуючого обов'язки генерального директора», — йдеться у заяві.

Хто має замінити Гончарук — не повідомляється. За даними «Української правди», призначена виконувачка обов’язків — Юлія Каждан. На порталі YouControl з таким ім'ям згадується співзасновниця Кінологічного центру «Ерсте-Хунд» та «ТОВ Аналітично-юридичний Альянс "Алк"».

Кого б не призначило Держкіно, працівники «Довженко-Центру» заявили, що не згодні з його діями, не визнають процедуру призначення нового керівника та чинитимуть спротив наказам і діям, які «несуть загрозу цілісності інституції, колекції і команди». Звинувачення у бездіяльності, неефективному управлінні та неналежному виконанні обов'язків там назвали безпідставними.

Нагадаємо, рішення Держкіно оприлюднили за кілька днів після того, як Довженко-Центр подав у суд на Агенство з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію Центру.

Що за реорганізація?

У середині серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду. Там вказували, що ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обґрунтувало своє рішення. А держпідприємство, мовляв, не врахувало пропозиції Довженко-Центру щодо подальшої діяльності та не розробило стратегічного плану його розвитку, як того вимагає розпорядження уряду.

У Держкіно не погодилися. Своє рішення там пояснили збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації. Також у Держкіно запевняють, що за реорганізації не йдеться про звільнення чи розпуск працівників. Їм пропонується місце роботи на аналогічних посадах у новій структурі.