Держслужбовцям Бельгії дозволили ігнорувати дзвінки керівництва у позаробочий час. Але є винятки
Держслужбовцям у Бельгії дозволили використовувати «право від'єднатися» та не відповідати на звернення керівництва у позаробочий час.
Про це пише The Brussel Times, посилаючись на указ міністерки у справах держслужби та державних організацій Бельгії Петри Де Суттер.
Зокрема, у документі зазначається, що із держслужбовцями можна зв’язуватися у неробочий час лише за виняткових і непередбачених обставин, а також якщо необхідні дії, які не можуть чекати до наступного робочого дня.
Окрім того, працівники не мають бути у «невигідному становищі» через те, що не читають повідомлення та не відповідають на дзвінки у час поза роботою.
Міністерка заявила, що таке «право від'єднатися» від роботи необхідно було закріпити на законодавчому рівні, щоби боротися з надмірним стресом та вигоранням серед 65 тисяч держслужбовців у країні.
Вона зауважила, що це рішення особливо актуальне в часи дистанційної роботи, коли багато людей перепрацьовують вдома.
«Комп’ютер залишається увімкненим, ви продовжуєте читати електронні листи, які отримуєте на своєму смартфоні… Щоб краще захистити людей від цього, ми тепер даємо їм законне право вимикатися», ㅡ сказала вона.
Попри це профспілки країни вже встигли розкритикувати цей документ, зокрема через те, що там немає чіткого визначення, що таке «виняткові та непередбачувані обставини».
Зазначимо, що раніше таке ж рішення ухвалили у Португалії. Там заборонили роботодавцям у компаніях, які мають понад 10 працівників, турбувати співробітників після роботи та стежити за активністю працівників, коли вони працюють вдома.
Окрім того, компанії зобов'язані сплачувати рахунки за електроенергію та інтернет (але не воду) дистанційних працівників. А батьки маленьких дітей мають право працювати вдома без попередньої домовленості з роботодавцем, поки їхній дитині не виповниться 8 років.