Дівчина заявила, що її не взяли на роботу через українську мову. Компанія вибачилася і звільнила ейчарку
Активістка руху «Відсіч» Вікторія Юхимець заявила, що компанія Columb Trade не взяла її на роботу через те, що вона розмовляє українською. На підтвердження своїх слів дівчина виклала розмову з ейчаром компанії. Після того Columb Trade вибачилася перед Юхимець і звільнила ейчара.
17 липня Юхимець виклала у Facebook запис телефонної розмови з HR-менеджеркою Columb Trade. Туди дівчина влаштовувалася на посаду корпоративного психолога.
«Ви сказали, що Ви принципово розмовляєте тільки українською. У нас у компанії спілкуються тільки російською. Вам буде некомфортно», — сказала Юхимець ейчарка Columb Trade.
Як випливає із запису розмови, пізніше HR-менеджерка уточнила Юхимець, що причиною відмови в прийманні на роботу є не професійні риси дівчини, а «корпоративна культура».
Рух «Відсіч» заявив, що відмова Юхимець є «грубим порушенням Конституції України, Кодексу законів про працю України» та «мовного» закону. Також рух заявив, що Columb Trade нібито поскаржилася на викладення запису розмови з їхньою ейчаркою, через що Юхимець мусила публікувати новий допис.
Того ж 17 липня Columb Trade у Facebook принесла «щирі вибачення» за ситуацію що склалася й підкреслила, що є «проукраїнською компанією та не займається антинаціоналізмом».
«Відео запису розмови співробітника нашої компанії, яке з’явилося в мережі та, звичайно ж, спровокувало скандал, що ви і спостерігаєте зараз — це нормальна патріотична позиція», — написали в Columb Trade.
Там заявили, що позиція ейчарки не збігається з позицією компанії, та пообіцяли провести службове розслідування. Про його результати повідомили пізно ввечері 19 липня: HR-менеджерку звільнили «за угодою сторін».
На офіційному сайті Columb Trade вказано, що компанія займається добором автомобілів зі США. (До речі, в нас нещодавно виходив текст про ввезення й розмитнення автомобілів зі Штатів — читайте матеріал Лізи Сівєц.)
14 липня Конституційний Суд визнав конституційним закон про функціонування української мови як державної. Він, зокрема, передбачає, що у сфері обслуговування до вас повинні звертатися українською мовою.