Дніпро в Херсоні повернувся у межі річища. За добу рівень води впав ще на 4 см

У Херсоні річка Дніпро станом на 25 червня повернулася у межі річища. Рівень води впав ще на 4 см.

Про це повідомляють Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів і ДСНС.

Загалом із моменту підриву Каховської ГЕС спад рівня води становить 5,35 м.

Триває обміління акваторії у нацпарку «Великий Луг». Міндовкілля наголошує, що під загрозою осушення залишається водно-болотне угіддя «Сім маяків», водночас архіпелаг «Великі та Малі Кучугури» вже повністю осушений.

У районі природного парку «Нижньодніпровський» середній рівень води близько 0,30 м, а в нацпарку «Кам'янська Січ» він знизився орієнтовно на понад 13 м.

Як стверджують у ДСНС, на Херсонщині рівень води перевищує норму на 3 см. Підтопленими залишаються два будинки у двох населених пунктах правобережжя Херсонщини, а на тимчасово окупованій частині регіону досі підтоплено 17 населених пунктів.

Підрив Каховської ГЕС

Він стався у ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає. Підрив призвів до підтоплень територій у Херсонській і Миколаївській областях. Через це декілька мільйонів тонн українського врожаю можуть утратити, а поля на Півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Через підрив греблі стався витік мастила з машинного залу гідроелектростанції: воно потекло в напрямку Чорного моря.

Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що греблю зруйновано внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники. Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель наголосив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. А Європарламент заявив, що руйнування Каховської греблі — це воєнний злочин росії.

Пізніше журналісти New York Times проаналізували інженерні плани й дійшли висновку, що греблю Каховської ГЕС підірвала саме росія. Зокрема, росіяни мали всі інженерні креслення, а фундамент греблі міг протистояти майже будь-якому зовнішньому нападу. Найбільш імовірною причиною руйнування греблі NYT уважає підрив ремонтного проходу, який доступний із машинного залу.

Авторка: Анетт Абрамова