До Шенгенської зони офіційно приєдналися Румунія та Болгарія

Румунія та Болгарія 31 березня офіційно приєдналися до Шенгенської зони, однак поки частково.

Про це повідомили в Єврокомісії.

Там зазначають, що з 31 березня в обох країнах запрацюють шенгенські правила, включно з видачею шенгенських віз і контролем на внутрішніх повітряних і морських кордонах.

«Я вітаю скасування внутрішніх перевірок повітряного та морського кордону. Це великий успіх для обох країн. Та історичний момент для Шенгенської зони — найбільшої зони вільного пересування у світі. Разом ми будуємо сильнішу, об'єднану Європу для всіх наших громадян», — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Обидві країни також співпрацюватимуть у сфері кордону та міграції, а також долучаться до регіональної ініціативи щодо співпраці поліції.

Як зазначають у Єврокомісії, тепер Рада ЄС повинна встановити дату зняття перевірок на внутрішніх сухопутних кордонах між Болгарією, Румунією та іншими країнами Шенгенської зони. У Комісії запевняють, що ЄС і надалі надаватиме всю необхідну підтримку, аби рішення про сухопутні кордони ухвалили у 2024 році.

Про Шенгенську зону

Шенгенська зона — це європейський простір, у якому скасований внутрішній прикордонний контроль.

Зараз Шенгенська зона є найбільшою зоною вільного пересування у світі. Вона складається з 27 країн: це країни ЄС та чотири асоційовані країни, що не входять до блоку (Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн). Ірландія зберігає право відмови від скасування контролю на внутрішньому кордоні.

Усі країни, перш ніж стати частиною Шенгенської зони, повинні пройти серію оцінок і підтвердити, чи відповідають вони умовам, необхідним для застосування шенгенських правил.

Зокрема, ці критерії передбачають законодавство про прикордонний контроль, інфраструктуру та організацію, захист персональних даних, візи, депортацію, співпрацю поліції тощо.

Після цього потрібне одностайне схвалення всіх інших держав-членів. Також свою згоду має надати Європейський парламент.