Допоможуть зробити нові відкриття та зекономити: NASA продовжило свої місії з дослідження Марса та Юпітера
Американське аерокосмічне агентство (NASA) продовжило й розширило дві свої місії з дослідження Марса (InSight) та Юпітера (Juno). Це дасть змогу не створювати нові місії до цих планет та, ймовірно, зробити нові відкриття.
Про таке повідомила пресслужба NASA.
Місії двох космічних апаратів продовжили після зовнішнього огляду їх наукової продуктивності. Незалежна експертна група, яка має досвід роботи в галузі науки, операцій і управління польотами, зробила висновок, що місії Juno й InSight «дали виняткові наукові результати», і рекомендувала NASA продовжити обидві місії.
В Агентстві зазначають, що як Juno, так і InSight уже розширили знання людства про Сонячну систему, а також породили нові питання.
Космічний апарат Juno та його місія зробили відкриття щодо внутрішньої структури, магнітного поля та магнітосфери Юпітера й виявили, що його атмосферна динаміка набагато складніша, ніж вчені вважали раніше.
Тепер місію мають продовжити до вересня 2025 року або ж до кінця терміну служби апарата (в залежності від того, що станеться раніше). Місія не тільки продовжить ключові спостереження за Юпітером, але й також розширить свої дослідження, зокрема, на кільця планети та його великі супутники, такі як Ганімед, Європа та Іо.
Місію InSight продовжили на два роки, до грудня 2022 року. Космічний корабель і команда InSight розгорнули й використовували свій високочутливий сейсмометр, щоб розширити уявлення людства про кору та мантію Марса. Уже вдалося підтвердити високу тектонічну активність «червоної планети», і розширити наші уявлення про динаміку атмосфери, магнітного поля і внутрішньої структури планети.
Розширена місія InSightбуде зосереджена на створенні довгострокових високоякісних сейсмічних даних.
«Огляд підтвердив, що ці дві місії з вивчення планет, ймовірно, продовжать робити нові відкриття і породжувати нові питання про нашу Сонячну систему», — сказала Лорі Глейз, директорка відділу планетології у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні. Загалом її відділ нині керує понад 12 космічними апаратами в Сонячній системі.
Зазначається також, що розширені місії дозволять зекономити, оскільки не доведеться розробляти нові місії до цих планет.