Дослідження показало, що дві дози Pfizer або AstraZeneca ефективні проти штаму «Дельта»

Дві дози вакцини проти коронавірусу від Pfizer або AstraZeneca майже так само ефективні проти більш небезпечного штаму «Дельта», як і проти варіанту «Альфа», який домінував раніше.

Про це свідчать результати дослідження британських вчених, опубліковані в журналі New England Journal of Medicine, пише Reuters.

Там йдеться, що вакцини ефективні проти варіанту «Дельта», який зараз є домінує у всьому світі. Водночас дослідження підтвердило, що однієї дози цих вакцин недостатньо, щоб гарантувати високий захист проти коронавірусу.

Так, дві дози вакцини Pfizer на 88% ефективні в запобіганні симптоматичного захворювання, викликаного варіантом «Дельта», в порівнянні з 93,7% проти варіанту «Альфа».

Дві дози AstraZeneca ефективні проти варіанту «Дельта» на 67%. Проти «Альфа» — на 74,5%.

Вчені також з’ясували, що одна доза вакцини Pfizer була ефективна на 36%, а одна доза вакцини AstraZeneca — приблизно на 30%.

«Наше відкриття про зниження ефективності після лише першої дози підтримає зусилля щодо використання двох доз серед уразливих груп в контексті поширення варіанту "Дельта"», — заявили автори дослідження.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначав, що на тлі зростання захворюваності на COVID-19 та поширення штаму «Дельта» в Україні можуть відновити жорсткі коронавірусні обмеження (локдаун). Він закликав людей щеплюватися проти коронавірусу, щоб уникнути сплеску інфікувань коронавірусом.

20 липня вчені Національної академії наук України заявили, що спад захворюваності на коронавірус в Україні завершився, і тепер населенню загрожують «вибухові темпи» поширення COVID-19.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адганом Гебреєсус заявив, що штам поширився вже у щонайменше 111 країні світу.

Штам «Дельта» вперше виявили в Індії. Він має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.

За даними департаменту громадського здоров'я Англії, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.

Від початку пандемії в Україні зафіксували 2 246 656 людей із коронавірусною хворобою. З них 52 790 людей померли від ускладнень захворювання, а 2 183 003 — одужали. Станом на 21 липня повністю проти коронавірусу вакциновані 1 555 859 людей.