У ВООЗ визнали «індійський» штам коронавірусу таким, що «викликає занепокоєння». Що це означає?

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнала, що «індійський» штам коронавірусу «викликає занепокоєння», адже є більш заразним. Це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ.

Про це пише Reuters.

Провідна технічна експертка ВООЗ Марія Ван Керхове зазначила, що індійський варіант коронавірусу викликає занепокоєння «на глобальному рівні», а тому вимагає більш ретельного відстеження та аналізу. Раніше такий статус уже надали «британському», «бразильському» та «південноафриканському» штамам.

Наразі експерти зазначають, що цей варіант вірусу ㅡ відомий як B.1.617 ㅡ є більш заразним. ВООЗ готує додаткову інформацію про те, що вдалося дізнатися про нього та три похідних від нього мутації.

Заступниця генерального директора з програм ВООЗ, докторка Сумія Свамінатан повідомила, що в Індії наразі проводяться дослідження з метою вивчення передачі цього штаму, тяжкості захворювання, яке він спричиняє, та реакції антитіл у людей, яким було зроблено щеплення.

«Зараз ми знаємо, що вакцини працюють, діє діагностика, ті самі методи лікування, які використовуються для звичайних вірусів, тому насправді нема потреби змінювати будь-що», ㅡ сказала Свамінатан.

Що це за штам?

«Індійський» штам коронавірусу має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що перші випадки зараження цим штамом виявили ​​в Індії у грудні минулого року, хоча його попередні «версії» фіксували ще в жовтні.

Випадки «індійського» штаму коронавірусу виявили вже щонайменше у 17 країнах. Деякі країни навіть закривають кордони для людей, які приїжджають з Індії. Україна також із 2 травня заборонила в'їзд для іноземців, які прибувають з Індії. Натомість українці та іноземці, які живуть в Україні, будуть змушені пройти самоізоляцію.