Другу нитку «Північного потоку-2» почали заповнювати газом ㅡ оператор
Компанія—оператор «Північного потоку—2» заявила про заповнення газом уже другої нитки газогону.
Про це йдеться на сайті Nord Stream 2 AG.
Оператор газогону повідомив, що вже 17 грудня розпочалася процедура заповнення газом другої нитки. Аналогічно з процедурою заповнення першої нитки, її будуть поступово наповнювати газом, щоб досягти необхідного об'єму й тиску. Після цього необхідно буде провести технічні тести.
Компанія-оператор «Північного потоку-2» заявляє, що газопровід пройшов незалежну сертифікацію щодо технічних стандартів.
Натомість Федеральне агентство з мереж (BNetzA) 16 грудня повідомляло, що влада Німеччини досі чекає, коли оператор надасть необхідні документи про створення окремої компанії для керівництва газогоном, щоб поновити процес сертифікації. За правилами компанія, що працює на внутрішньоєвропейському газовому ринку, не може одночасно видобувати, постачати й транспортувати газ, тобто має провести система внутрішньої корпоративної реорганізації, призначена для поділу видів бізнесу: видобутку, постачання, транспортуванняанбандлінг.
Після цього рішення ще має схвалити Єврокомісія, тобто питання щодо запуску «Північного потоку-2» не буде розв'язане принаймні до першої половини 2022 року, зазначив глава BNetzA Йохен Гоман.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Роботи вже завершилися, і наразі триває процес сертифікації, якому намагається завадити Україна через великі безпекові ризики як для себе, так і для всієї Європи.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
Росія після запуску газогону отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною значних доходів від транзиту газу.