У Європарламенті хочуть зупинити будівництво «Північного потоку-2» через арешт Навального російською владою

Після арешту російського опозиціонера Олексія Навального владою РФ у Європарламенті хочуть зупинити будівництво «Північного потоку—2».

Про це йдеться у відповідному проєкті резолюції, передає Der Spiegel.

Таку вимогу підтримують парламентські групи консерваторів, соціал-демократів, лібералів і зелених. У документі зазначається, що після арешту Навального ЄС повинен не допустити завершення будівництва російського газопроводу.

Крім призупинення будівництва, депутати також закликають ввести санкції проти «фізичних і юридичних осіб, які брали участь у рішенні про арешт та ув'язнення Олексія Навального». Санкції пропонують накласти й на відповідальних за напади на членів опозиції, а саме російських олігархів, членів найближчого оточення Путіна та «пропагандистів у ЗМІ».

Зазначимо, наразі «Північний потік-2» майже повністю готовий, у грудні завершилося будівництво ділянки в Німеччині, тепер залишилася тільки ділянка в Данії. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи без послуг української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.

Арешт Навального

Навального затримали в Москві 17 січня відразу після його повернення з Німеччини. Там він лікувався після отруєння «Новічком».

Наступного дня на поспішно організованому слуханні у відділенні поліції суд арештував Навального на 30 діб. Його звинувачують у нібито порушенні вимог випробувального терміну у справі«Ів Роше». Нині Навальний у СІЗО.

Опозиціонер назвав те, що відбувалося у відділку поліції, свавіллям, і вважає це «найвищим ступенем беззаконня».

Справа «Ів Роше»

Раніше Федеральна служба виконання покарань РФ оголосила Навального в розшук. На думку слідства, він порушував правила умовного засудження у справі «Ів Роше». У 2014 році Навального та його брата Олега судили за начебто розкрадання та легалізацію грошей французької фірми «Ів Роше Схід».

Тоді Олексія засудили до 3,6 року умовно, а його брата на такий же термін ув'язнили. Крім того, Навальний отримав 5 років випробувального терміну, який мав закінчитися наприкінці 2019 року. Однак у 2017 році його продовжили ще на рік. Через цю судимість Олексія Навального не зареєстрували на президентські вибори в Росії у 2018 році.

Отруєння Навального

Російському опозиціонеру стало зле вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він упав у кому. Німецьким лікарям вдалося вивезти Навального на лікування до клініки «Шаріте», а 7 вересня його вивели з медичної коми, у якій він був 18 днів.

Експерти з Німеччини, Франції та Швеції підтвердили, що Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) також виявила в організмі російського опозиціонера отруєння речовиною, яка структурно схожа на «Новічок».

14 грудня журналісти-розслідувачі видань The Insider, CNN та Der Spiegel спільно з Bellingcat опублікували масштабне розслідування отруєння Навального. За допомогою білінгу телефонів виконавців отруєння офіцера ГРУ Сергія Скрипаля, якого теж отруїли «Новічком», вони вийшли на вісьмох співробітників ФСБ, які стежили за російським опозиціонером і могли брати участь в операції з його отруєння. Це фактично підтвердив один із них, Костянтин Кудрявцев, у телефонній розмові з Навальним.

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального та обурюється тим, що Берлін відмовляється передати результати свого розслідування, хоча про це Москва просить ще з кінця серпня. Сам опозиціонер вважає, що до його отруєння причетний особисто президент Росії Володимир Путін.