«Дружину кримського татарина залякали» – адвокат у справі щодо причетності до «Хізб ут-Тахрір»
У Північно-Кавказькому окружному військовому суді у Ростові-на-Дону сьогодні запросили в якості свідка обвинувачення Ельзару Сайфуллаєву – дружину кримського татарина Ферата Сайфуллаєва, якого разом із іншими трьома: Рустемом Ваітовим, Русланом Зейтуллаєвим та Юрієм (Нурі) Прімовим судять за причетність до «Хізб ут-Тахрір», організації, визнаної в Росії терористичною ще у 2003 і відтоді забороненою.
Ельзару Сайфуллаєву підключили до судового процесу в режимі відеоконференції з суду Севастополя.
Жінка відмовилася свідчити проти свого чоловіка – вона має на це право, однак встигла додати, що не згодна із обвинуваченнями на адресу її чоловіка.
Адвокат Еміль Курбедінов впевнений, що дружину Сайфуллаєва зробили свідком лише через те, що вона підтвердила, що всі вилучені речі співробітники ФСБ були в її будинку.
«Я впевнений, її тоді залякали так само, як і дружину Руслана Зейтуллаєва. Її ж теж зробили свідком обвинувачення. Їй сказали, якщо відмовишся, то підеш разом із ними. Напевно, в такому ж дусі проходив допит і дружини Сайфуллаєва», – вважає Курбедінов.
Після засідання адвокат розказав Громадському про те, чого чекати далі від справи та чому затримані кримські татари мають 2 паспорти.
«У цих осіб в графі «громадянство» варто писати не тільки «Росія», а й «Україна», оскільки громадянства України їх ніхто не позбавляв, вони не відмовлялися, у них є паспорти, але слідчі ФСБ взагалі не розуміють: як це так, у них, що не забрали паспорти? Я відповідав, що ні, у них не забирали громадянство (України), це громадяни України», – сказав Курбедінов.
Разом з тим, на процес можливого обміну наявність двох паспортів у кримських татар не вплине, вважає адвокат.
Самі ж кримські татари, яких у Росії підозрюють у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», вважають, що їх судять із почуття ненависті.
Напередодні таємний свідок розповів, що познайомився з Русланом Зейтуллаєвим у 2013-му році, біля мечеті в Севастополі. І під час однієї з наступних зустрічей кримський татарин начебто розповідав про організацію «Хізб ут-Тахрір», яка діє у Криму та Севастополі.
Загалом з боку обвинувачення було заявлено 23 свідка. На попередньому засіданні допитали трьох.
Адвокати за згодою кримських татар сумніваються в правдивості свідчень таємного свідка у справі «Хізб ут-Тахрір».
Разом з тим, адвокати за призначенням кримських татар не знають про місцеутримання підзахисних у Ростові.
Читайте також: Справа «Хізб ут-Тахрір»: таємний свідок обвинувачення і призначені адвокати кримських татар