Джеф Безос каже, що двигун саме його компанії повезе на Місяць першу в історії жінку. Щоправда, це ще не точно
Мільярдер Джеф Безос, засновник космічної компанії Blue Origin, заявив, що саме її двигун ВЕ—7 буде встановлений на космічний апарат, який відправить до Місяця першу в історії жінку. Утім, на це право претендують ще дві компанії.
«Ось двигун, який повезе першу жінку на поверхню Місяця», — написав Безос в Instagram у підписі до відео випробування двигуна ВЕ-7 компанії Blue Origin.
Мільярдер мав на увазі програму «Артеміда» Національного аерокосмічного агентства США (NASA). У її межах у 2024 році має відбутися перший із 1972 року пілотований політ на поверхню Місяця, у якому вперше братиме участь жінка-астронавт.
Утім, NASA поки не оголошувала, яку саме компанію обере для побудови космічного апарата для посадки на Місяць. На це, окрім Blue Origin, претендують ще дві компанії — SpaceX Ілона Маска та Dynetics.
У квітні цього року NASA уклала 10-місячний контракт із трьома компаніями на загальну суму 967 мільйонів доларів. Це означає, що до лютого 2021-го вони мають представити агентству свої розробки щодо пілотованого польоту на Місяць. Як уточнює Reuters, NASA обере дві з трьох компаній для подальшої співпраці.
Двигун BE-7 розроблявся Blue Origin протягом кількох років для місячного апарата «Blue Moon». Паливом для нього слугуватимуть рідкий кисень і водень. Тяга ВЕ-7 становить понад 44 тисячі Ньютонів, а під час примісячення вона може зменшуватися вп’ятеро для м’якшої посадки.
Що відомо про перший за останні 50 років політ людей на Місяць?
У межах космічної програми «Артеміда» NASA має на меті до 2024 року висадити на поверхню супутника Землі «першу жінку й наступного чоловіка». Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Ідеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.
З цією метою, серед іншого, NASA розробило «пакт Артеміди» — перелік принципів, які врегульовують дослідження супутника Землі космічними державами. Нині до пакту приєдналися вісім держав: Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об’єднані Арабські Емірати, Велика Британія та Україна.
Більше про плани США, Китаю та Росії з опанування Місяця ви можете дізнатися в нашому матеріалі: «Змагання за Місяць набирає обертів. Коли там знову висадять астронавтів і що для цього роблять?»