Джеф Безос показав, що відбувалося в капсулі New Shepard під час польоту. І каже, що квитків накупили на майже $100 млн
Засновник компанії Blue Origin, мільярдер Джеф Безос виклав відео з капсули космічного корабля New Shepard, який у вівторок, 20 липня, здійснив свій перший комерційний космічний політ. За словами Безоса, New Shepard до кінця 2021—го ще двічі злетить у космос.
На відео видно, як члени екіпажу New Shepard — Джеф Безос, його брат Марк, а також 18-річний Олівер Дамен і 82-річна Воллі Фанк — роблять сальто в повітрі й грають у м’яча в ті хвилини, коли вони перебували в стані невагомості.
Схоже, технічних складнощів під час польоту в екіпажу не виникло — хіба що місця всім чотирьом не завжди вистачало, тож вони просили одне одного посунутися, аби, бува, не зачепити ногами чиюсь голову.
На пресконференції за підсумками польоту Безос заявив, що в Blue Origin уже забронювали квитки на польоти на New Shepard на суму в майже 100 мільйонів доларів. «Попит дуже-дуже високий», — наголосив мільярдер і додав, що до кінця 2021 року відбудуться ще два космічні польоти.
Під час польоту 20 липня New Shepard досяг максимальної висоти в 107 кілометрів, а максимальна швидкість ракети під час запуску становила майже 3600 кілометрів на годину. Увесь політ тривав 10 хвилин і 10 секунд.
Як відбувся політ New Shepard?
Корабель New Shepard, названий на честь першого американського астронавта Алана Шепарда, близько 16:15 за Києвом 20 липня злетів із космодрому Launch Site One, що за 40 кілометрів від селища Ван-Горн американського штату Техас.
Набравши близько 40 кілометрів висоти, від New Shepard відділилася герметична капсула з чотирма людьми на борту: 57-річним Джефом Безосом, його 53-річним братом — інвестбанкіром Марком Безосом, 82-річною льотчицею-інструкторкою Воллі Фанк і 18-річним студентом Олівером Даменом.
Капсула піднялася на висоту понад 100 кілометрів, перетнувши так звану лінію Кармана — умовну межу, з якої, як вважається, починається космос. Там капсула зависла на кілька хвилин, протягом яких екіпаж New Shepard міг роздивитися космос і Землю. Після цього капсула випустила три парашути, які забезпечили її м’яку посадку.
Таким чином, Воллі Фанк стала найстаршою в історії астронавткою, Олівер Дамен — наймолодшим, а Джеф Безос — найбагатшою людиною, що побувала в космосі. Замість Дамена на New Shepard мав летіти анонімний покупець квитка, який придбав його на аукціоні за 28 мільйонів доларів, але він не зміг цього зробити через «неузгодженість графіків» — тому вирушить у космос на наступному рейсі.
Як відбувався цей політ — дивіться у нашій трансляції.
Політ New Shepard відбувся через дев’ять днів після того, як у космос вирушив 70-річний британський мільярдер Річард Бренсон. Космоплан VSS Unity його компанії Virgin Galactic, піднявся на висоту понад 80 кілометрів, а потім — після кількох хвилин «зависання» — успішно приземлився на Землю.
Перед польотом Бренсона Blue Origin заявила, що не вважає політ Virgin Galactic космічним: мовляв, для цього необхідно, щоб апарат піднявся на висоту понад 80 кілометрів. А втім, у США нижня космічна межа становить 80 кілометрів, тому Бренсон і ще п’ятеро членів екіпажу VSS Unity тепер офіційно вважаються астронавтами.
Польоти Virgin Galactic та Blue Origin свідчать про посилення зацікавленості в космічному туризмі. Окрім Бренсона й Безоса, активну роль у цій сфері грає мільярдер Ілон Маск. Його компанія SpaceX до кінця 2021 року має відправити на своєму кораблі Crew Dragon місію Inspiration4 — її оплатив мільярдер Джаред Айзекман.
Сам Маск, до речі, вже оголосив, що збирається вирушити в космос на кораблі VSS Unity Бренсона. А Virgin Galactic розігруватиме два квитки на один зі своїх наступних польотів — ці щасливці зможуть зекономити 250 тисяч гривень, які вже заплатили близько 600 людей, зокрема Джастін Бібер і Леонардо ДіКапріо.
Більше про космічний туризм читайте в матеріалі Олени Куренкової: All inclusive на орбіті: як стати космічним туристом, що треба вміти та скільки це коштуватиме.