Джелялов передав адвокату листа. Каже, що до переслідувань був готовий і продовжить боротьбу в увʼязненні
Заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов, якого нещодавно затримали російські силовики в анексованому Криму, переконаний, що його арешт — це помста російської влади за його участь у «Кримській платформі», міжнародному майданчику з обговорення шляхів деокупації Криму.
Про це Джелялов написав у листі, який опублікував його адвокат Микола Полозов.
«Мій арешт акурат після повернення з "Кримської платформи", де я мав честь бути присутнім і виступати перед високими учасниками та близькими по духу друзями, тільки доводить мстивий характер російської влади. Вона, як і раніше, демонструє готовність виганяти, ізолювати людей, які продовжують відкриту боротьбу за демократичні цінності та свободи», — йдеться у листі.
Джелялов додав, що був готовий до такого розвитку подій і не збирається відступати від власних переконань, а продовжить боротьбу доступними в ув’язненні способами.
«Під час обшуку в моєму будинку співробітник, який його проводив, між іншим сказав: "Ваша зброя — слово. А це набагато небезпечніше". Тож моя "зброя" зі мною. Моє слово зі мною», — додав незаконно затриманий активіст.
Як Джелялов опинився за ґратами?
Російські силовики в окупованому Криму 3 та 4 вересня обшукали будинки й арештували п'ятьох кримських татар: Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахметова, Шевкета Усеїнова, а також Нарімана Джелялова — заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу.
6 вересня так званий Київський районний «суд» Сімферополя обрав запобіжний захід Джелялову — його відправили під варту на два місяці (до 4 листопада). Йому інкримінують «диверсію». Підозри за цією ж статтею пред’явили також Азізу Ахтемову й Асану Ахметову. Усім їм загрожує до 15 років в’язниці за сфабрикованою справою.
Як реагує українська влада?
МЗС України висловило протест проти дій російської окупаційної влади. Дипломати вимагають звільнити п'ятьох затриманих кримських татар, а також інших незаконно утримуваних громадян України.
Українська прокуратура Криму відкрила кримінальні справи через обшуки та затримання Джелялова за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) та ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу (незаконне позбавлення волі). Санкція статті передбачає позбавлення волі до п’яти років.
Українська влада, пов'язує останні репресії проти кримських татар у Криму з «Кримською платформою». Установчий саміт платформи відбувся в Києві 23 серпня й викликав різку реакцію з боку Москви.