Ексхакера ЦРУ засудили на 40 років за «найбільший витік даних» в історії управління
Ексофіцера Центрального розвідувального управління США Джошуа Шульте засудили до 40 років за ґратами. Колишнього хакера ЦРУ визнали винним у витоку секретних хакерських інструментів.
Про це пише BBC.
За даними слідства, Джошуа Шульте сприяв витоку хакерських інструментів Vault 7 на платформу Wikileaks. Цю технологію ЦРУ використовує для зламування смартфонів та прослуховування.
З 2012 по 2016 рік Шульте працював розробником програмного забезпечення в Центрі кіберрозвідки (CCI), який проводить наступальні кібероперації. Зокрема займається кібершпигунством, пов’язаним із терористичними організаціями та іноземними урядами.
У 2016-му Шульте перевели до іншого підрозділу CCI через «кадрові суперечки». Там він надав собі права адміністратора проєкту розробки, викрав файли ЦРУ та намагався замести сліди. Понад 8 тисяч секретних документів ексофіцер передав Wikileaks — організації, яка займається витоками таємної інформації та публікує її на своєму сайті. За даними Міністерства юстиції США, це є «найбільшим витоком даних в історії ЦРУ».
Прокурори зазначили, що після взяття під варту Шульте намагався передати більше інформації. Він проніс телефон до в’язниці, де перебуває з 2018 року, і намагався надіслати інформацію про кібергрупи ЦРУ журналісту. Також він створював дописи під ім’ям вигаданого співробітника розвідки Джейсона Борна у соцмережі Х, які містили інформацію про кіберінструменти ЦРУ.
Шульте заперечував звинувачення, але його визнали винним за різними пунктами на трьох окремих федеральних судових процесах у Нью-Йорку у 2020, 2022 і 2023 роках.
У четвер, 1 лютого, його засудили до 40 років ув’язнення. Шульте визнали винним у шпигунстві, комп'ютерному зломі, неповазі до суду, наданні неправдивих свідчень Федеральне бюро розслідуваньФБР і зберіганні зображень сексуального насильства над дітьми.