Експрезидент Киргизстану Атамбаєв зізнався, що стріляв під час штурму

Експрезидент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв зізнався, що стріляв під час штурму 7 серпня, коли спецназ штурмував його резиденцію.

Про це повідомляє Kloop.

За його словами, він стріляв «вгору, п'ять-шість разів».

«Рикошет був або попав, я не знаю, намагався ні у кого з [спецназу] не потрапить, але хтось їх весь час підштовхував вперед. Я відразу попереджав, що буду чинити опір. Відкрито кажу, щоб потім нікому з [моїх прихильників] це не вішали», — заявив він.

За словами експрезидента, його прихильники не мали зброї.

7 серпня у селищі Кой-Таш у Киргизстані спецназ взяв штурмом резиденцію колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, якого звинувачують у корупції та інших злочинах, експрезиденту загрожує довічне ув'язнення. Але згодом прихильники ексглави держави відбили резиденцію і звільнили Атамбаєва.

Спецназ Державного комітету нацбезпеки не зміг затримати колишнього президента в його резиденції, згодом стало відомо, що силовики залишають селище, де мешкає Атамбаєв.

Під час сутичок постраждали щонайменше 36 людей, один спецназівець загинув.

8 серпня після невдалої спроби затримання та сутичок, президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков терміново повернувся з відпустки та скликав позачергове засідання Ради безпеки країни.

Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні 2019-го парламент позбавив його недоторканості, тож тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році; незаконного привласнення земель, а також звільненню кримінального авторитету Азіза Батукаєва.

Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень — у корупції, незаконному збагаченні, заволодінні земельною ділянкою, звільненні кримінального авторитету та інших корупційних діяннях.

Правоохоронці неодноразово викликали Атамбаєва на допит, однак той не з’являвся.

Як розповіли Громадському місцеві журналісти, затримання експрезидента очікували ще після зняття з нього недоторканості, однак тоді цього не сталося.

Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру свого однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, точні причини цьому невідомі, проте це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупції та розкритикував боротьбу з нею за минулої влади.