Електроенергії достатньо, щоб людям рівномірно вмикали світло щонайменше на 5-6 годин на день — Шмигаль

Наразі загальний дефіцит електроенергії сягає 30%. При першочерговому заживленні критичної інфраструктури та витратах мережі для населення в кожній області залишається 50—60% на покриття потреб.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, цього достатньо, щоб рівномірно розподілити навантаження вимушених відключень між усіма споживачами, щоб у людей вмикали світло щонайменше на 5-6 годин на день.

Шмигаль пояснив, що «Укренерго» доводить до обленерго обсяги споживання, які можна надати до того чи іншого регіону від електростанцій. Далі вже обленерго визначають, кого вони вимкнуть, щоб дотримуватися встановлених лімітів.

Тож зараз перед обленерго стоїть два завдання: не перевищувати надані ліміти (через що доводиться застосовувати екстрені вимкнення) та мінімізувати нерівномірне відключення споживачів.

«Що саме мається на увазі — неприпустимо, щоб в одних будинках світла не було по 20-30, а інколи 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово. Це питання справедливості», — заявив прем’єр-міністр.

Шмигаль закликав місцеву владу пояснити людям, чому деякі будинки не відключають, з яких причин, з якими об’єктами критичної інфраструктури вони пов’язані.

Який стан української енергосистеми?

За словами Шмигаля, ситуація є складною. Та попри постійні обстріли української енергосистеми, вона залишається цілісною. Заживлені всі регіони України, окрім Херсонської області, де територія щільно замінована та є істотні пошкодження.

Наразі виробництво електроенергії в країні покриває 70% від потреб у споживанні, а 30% — дефіцит, який коригується обмеженнями споживання.