Естонія передала Україні 52 тисячі доз вакцини AstraZeneca. Їх використають для щеплення військових резерву

Представники Естонії відправили до України гуманітарну допомогу літаком Військово—повітряних сил, на борту якого привезли 52 800 доз вакцини проти коронавірусу компанії AstraZeneca. Їх використають переважно для вакцинації військових резерву.

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Естонії.

Згідно з рішенням уряду Естонії, країна загалом передасть Україні 200 тисяч доз вакцини AstraZeneca, з яких 52 800 доз вакцини вже відправили. Решта прибуде до України після того, як їх виготовлять в країні. Це відбудеться протягом 2021 року.

«За останній рік, в і без того складній ситуації, Україні також довелося зіткнутися з кризою в медицині… Наш крок допоможе запобігти поширенню коронавірусу в нашому регіоні, тож Україна може більше зосередитися на вирішенні політичних та економічних викликів», — заявила міністерка закордонних справ Єва-Марія Лійметс.

Міністр охорони здоров'я та праці Естонії Танель Кійк заявив, що для припинення глобальної пандемії COVID-19 люди у всіх країнах повинні мати доступ до якісних та безпечних вакцин.

«Ніхто не захищений від цього серйозного захворювання, поки у всьому світі не буде досягнутий достатній рівень вакцинації. Це також причина, чому Естонія разом з іншими країнами Європейського Союзу сприяє прогресу глобальної вакцинації», — пояснив він.

А міністр оборони країни Калле Лаанет зазначив, що подаровані Естонією вакцини допоможуть Україні зберегти обороноздатність, «яка їм зараз дуже потрібна».

«Вакцини є лише однією частиною всебічної підтримки, яку ми надаємо Україні, починаючи від реабілітації солдатів, поранених під час конфлікту, і закінчуючи різними рівнями їхньої підготовки», — додав він.

Як відбувається вакцинація в Україні?

Вакцинація проти коронавірусу в Україні триває з 24 лютого. Щеплення роблять такими препаратами:

  • CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — 500 тисяч доз;
  • AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї, — 367 200 доз;
  • AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — 705 600 доз;
  • CoronaVac — 1,9 мільйона доз;
  • Pfizer — 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту;
  • Moderna — 2 млн доз у межах COVAX.

Також Україна отримала 100 800 доз вакцини AstraZeneca від Румунії. Однак невідомо, хто виробник препарату. Тепер ще 52 800 доз цього препарату ми отримали від Естонії, там же його і виготовляли.

Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.

Поки таких темпів досягнути не вдалося. У травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні — 1 мільйон 552 тисячі.

Упродовж останніх кількох тижнів в Україні щодня нарощують зусилля щодо щеплень. Зокрема, 24 липня в Україні встановили новий рекорд вакцинації за добу.