Фінансова підтримка МВФ та бомбардування Сумщини: головне за ніч 10 березня
В Україні триває 15 день повномасштабної війни росії проти України. Зібрали головне, що відбулося за ніч 10 березня.
- Міжнародний валютний фонд погодив виділення для України екстреного фінансування на 1,4 мільярда доларів.
- Палата представників США схвалила виділення для України 13,6 мільярда доларів термінової допомоги. Тепер цю ініціативу має підтримати Сенат.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що у перемовинах з росіянами можна йти на компроміси, але «вони не мають бути зрадою країни». За його словами, війна може закінчитись лише після перемовин між двома президентами. А журналіст Bellingcat Христо Грозев вважає, що рф може спробувати заморозити війну з Україною, ймовірно, через 10 днів.
- Російська авіація вночібомбардувала околиці Сум і села Битиця та житлові квартали Охтирки. За словами голови ОДА Дмитра Живицького, в Охтирці є інформація про потрапляння бомби в газогін. Обстріляли окупанти й колишній завод «Електробутприлад»: загинули троє містян.
- Також у Сумській області попередньо узгодили три гуманітарні коридори для вивезення людей із Сум, Тростянця та Краснопілля. Початок режиму тиші та рух колон заплановані на 9:00 10 березня. За 8-9 березня з Сум вже вдалося вивезти 50 тисяч людей.
- В окупованому Мелітополі почали роздавати пропагандистські листівки. У них людей лякають бешкетом «націоналістів, які отримали зброю внаслідок злочинного рішення влади безконтрольно роздавати її населенню». Також у листівках радять слідкувати за пропагандистським телеканалом «Россия 24» та пропагандистом Володимиром Соловйовим.
- Сейм Польщі схвалив законопроєкт для підтримки українців, які прибули у країну через російське вторгнення. Законопроєкт ще має ухвалити Сенат. Документ передбачає отримання персонального ідентифікаційного коду на 18 місяців, доступ до легальної роботи, безоплатної медицини, а також шкільної та університетської освіти тощо.
- Пані посол України в США Оксана Макарова розповіла, що за два тижні з російського ринку пішли близько 100 американських топкомпаній. Натомість МЗС України опублікувало перелік 50 компаній, які попри агресію продовжують працювати в рф.
- МАГАТЕ перестало отримувати дані не лише з Чорнобильської АЕС, а із Запорізької АЕС.
- В Україні з 24 лютого і до 9 березня загинули 516 цивільних людей та 908 дістали поранення — дані ООН.
- У США занепокоєні, що росія може використати хімічну зброю в Україні для інсценування та подальшого виправдання війни.
Детальніше про події 15-го дня війни читайте у нашому онлайні.