Фінляндія почала будувати паркан на кордоні з росією — у країні побоюються напливу мігрантів

Фінляндія вже будує першу ділянку паркану на своєму кордоні з росією. Це повʼязано з побоюваннями помсти зі сходу після вступу країни до НАТО — насамперед на випадок, якщо росія заповнить кордон мігрантами.

Про це пише Reuters.

Досі фінсько-російський кордон був простою лінією у величезних лісах, що охоплюють територію, позначену лише низьким дротяним парканом, призначеним для зупинки худоби та інших домашніх тварин, але не людей.

Новий паркан буде зроблений із колючого дроту та матиме три метри заввишки. Його будівництво коштуватиме приблизно 380 мільйонів євро.

Планується, що до кінця 2026 року фінська огорожа, виготовлена ​​зі сталевої сітки, охопить приблизно 200 кілометрів (із 1300) найбільш критичних ділянок кордону.

Керівник проєкту Ісмо Куркі сказав 15 квітня, що, хоча огорожа не має на меті зупинити будь-які спроби вторгнення з боку рф, вона матиме обладнання для спостереження.

Навіщо це потрібно?

Фінляндія хоче захиститися від повторення подій у Польщі взимку 2021 року, коли з сусідньої Білорусі доправляли мігрантів із Близького Сходу, надаючи їм візи та штовхаючи їх через кордон.

Минулого року Фінляндія виявила на кордоні лише 30 спроб нелегального перетину кордону, тоді як російські прикордонники припинили приблизно 800 спроб потрапити на територію Фінляндії, повідомила фінська прикордонна служба.

«Ситуація на фінсько-російському кордоні була стабільною і залишається стабільною на цей момент», — сказав бригадний генерал прикордонної служби Ярі Толпанен.

Водночас він уточнив, що Фінляндія повинна мати більш надійний прикордонний контроль та бути менш залежною від російського контролю.

«Більша частина [прикордонної зони] дуже віддалена і дуже важкодоступна. Ми будуємо цільові зони, до яких можна дістатися транспортним засобом і де ймовірна масштабна нелегальна імміграція», — сказав Толппанен.

Зазначимо, що Польща та країни Балтії вже почали зводити паркани на своїх кордонах із росією та Білоруссю після вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Реакція росії на вступ Фінляндії до НАТО

У МЗС рф заявили, що росія буде змушена реагувати на нібито загрози національній безпеці, які виникають через вступ Фінляндії до НАТО. Для цього москва обіцяла «вжити заходів у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру».

Це вже не перша така погроза за останній час. Наприкінці березня 2023 року посол росії у Швеції Віктор Татаринцев казав, що нові члени НАТО «стануть легітимною ціллю для заходів у відповідь з боку росії, зокрема військового характеру».