У росії почали відпрацьовувати захист північно-західних кордонів після вступу Фінляндії до НАТО

У росії армія почала відпрацьовувати захист північно—західних кордонів після вступу Фінляндії до НАТО, особливу увагу приділяють протиповітряній обороні.

Про це заявив командувач військ ППО-ПРО росії генерал-лейтенант Андрій Дьомін, пише «РИА Новости».

«Фінляндія увійшла до складу блоку НАТО. Готується до вступу до альянсу Швеція. У цих умовах військами протиповітряної оборони відпрацьовуються питання щодо захисту державного кордону на північному заході країни відповідно до зростання загроз», — сказав Дьомін.

Фінляндія 4 квітня офіційно вступила до НАТО. За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, всі необхідні формальності виконані, і тепер Фінляндія є повноправним 31-м членом Альянсу.

МЗС рф заявляло, що росія буде змушена реагувати на нібито загрози національній безпеці, які виникають через вступ Фінляндії до НАТО. Для цього москва обіцяє «вжити заходів у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру».

А ще наприкінці березня посол росії у Швеції Віктор Татаринцев казав, що нові члени НАТО «стануть легітимною ціллю для заходів у відповідь з боку росії, зокрема військового характеру».

Шлях Фінляндії та Швеції до НАТО

У травні 2022 року, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО.

А втім, Туреччина заблокувала обробку запитів Фінляндії та Швеції про приєднання. Президент звинуватив ці країни в підтримці членів «Робітничої партії Курдистану» (РПК) та «Загонів народної оборони» (YPG), які Анкара визнає терористичними.

Згодом Фінляндія та Швеція погодили з Туреччиною тристоронній меморандум. Він передбачає, що країни мають оперативно й ретельно розглядати запити про екстрадицію підозрюваних у тероризмі, розслідувати й забороняти будь-яке фінансування та діяльність цих організацій, боротися з дезінформацією тощо.

Проте переговори Швеції з Туреччиною щодо вступу до НАТО ускладнилися в січні, коли лідер данської ультраправої партії Stram Kurs («Жорстка лінія») отримав дозвіл спалити Коран біля турецького посольства у Стокгольмі.

У березні Туреччина та Угорщина ратифікували заявки лише від Фінляндії. У Швеції ж вбачають ризики для безпеки те, що Фінляндія окремо вступила до НАТО.