ФСБ Росії: до Керченської протоки рухається український військовий корабель і «загрожує безпеці». Резніков відповів
У ФСБ Росії заявляють, що корабель військово—морських сил України «Донбас» рухається у сторону Керченської протоки та нібито створює загрозу для безпеки мореплавання. Від нього вимагають змінити курс. У Міноборони України заявили, що це чергова маніпуляція РФ.
Про це пишуть російські «Интерфакс» і ТАСС з посиланням на Центр громадських зв'язків ФСБ.
У РФ заявляють, що наразі корабель перебуває на відстані 33 кілометрів від протоки.
«Вимоги змінити курс не виконує. Вказані дії створюють загрозу безпеці мореплавання», — заявляють у ФСБ РФ.
Там розповідають, що український корабель вранці 9 грудня нібито знявся з рейду порту Маріуполь і вирушив у напрямку Керченської протоки, а «заявок» на її проходження не подавав.
«Интерфакс» пише, що ще в обід корабель берегової охорони прикордонної служби ФСБ Росії, що супроводжує «Донбас», «попередив про необхідність дотримання російського законодавства в частині, що стосується подання необхідних заявок на проходження Керченською протокою».
Український корабель нібито відповів, що плисти через Керченську протоку не планує.
Доповнено о 22:52. Згодом у ФСБ повідомили, що український корабель поплив назад.
Міністр оборони України Олексій Резніков у коментарі РБК «Україна» назвав цю інформацію ФСБ про «загрозу» черговою маніпуляцією, оскільки судно «Донбас» є пошуково-рятувальним й не має жодної зброї на борту.
«Чергові інформаційні вкиди з боку Росії. Дуже дивно, що російські спецслужби побачили загрозу з боку пошуково-рятувального судна — судна без зброї, в той час, коли кораблі ФСБ постійно перебувають на відстані 2 кілометрів від Маріуполя та Бердянська. Російські кораблі озброєні гарматами 30 мм», — відзначив Резніков.
Також міністр зауважив, що Азовське море є акваторією спільного користування, у зв’язку з чим українські судна мають повне право перебувати там.
«Те, що вони подають відстань 18 миль (33 км — ред.) за небезпеку для них, говорить лише про чергові маніпуляції», — додав міністр.
Доповнено о 23:33. У пресслужбі операції Об'єднаних сил також назвали заяву РФ фейком.
«Судно ВМС Збройних Сил України "Донбас" не заходило у чутливі зони. Корабель виконує завдання у своїх територіальних водах. На даний час "Донбас" повертається на базу», — йдеться у заяві.
Керченський конфлікт у 2018 році
25 листопада 2018 року біля Керченської протоки у Чорному морі російські військові захопили українські катери «Бердянськ», «Нікополь», буксир «Яни Капу» та 24-х членів екіпажу — 22 моряків та 2 представників СБУ.
9 місяців українців утримували в російських тюрмах, не визнаючи військовополоненими, попри зобов’язання Міжнародного трибуналу з морського права негайно відпустити військових.
Після тривалих переговорів, моряків повернули до України в рамках великого обміну полоненими. Згодом Росія повернула і судна. Однак кримінальну справу щодо моряків у РФ досі не закрили.
В Арбітражному трибуналі ООН слухатимуть справу України проти РФ щодо незаконного затримання українських військових кораблів та членів екіпажу.