Галерея в Італії продала картину Мікеланджело як NFT-токен. Так вона хоче відшкодувати збитки, завдані пандемією
Галерея Уффіці в італійській Флоренції продала за 140 тисяч євро на аукціоні non-fungible token, тобто невзаємозамінний токенNFT-версію картини Мікеланджело «Мадонна Доні». Частину коштів галерея витратить на відшкодування збитків через вимушене закриття на час пандемії.
Про це повідомляє Corriere della Sera.
NFT-версію «Мадонни Доні» придбала 30-річна жителька Рима як подарунок для свого чоловіка-колекціонера. Вона каже, що цю картину можна возити з собою всюди без митних стягнень і необхідності отримувати дозвіл на ввезення у влади.
«У середньостроковій перспективі [NFT] допоможе нам отримати додатковий виторг для музею, який можна порівняти з таким у ресторанного бізнесу. Це не зміна джерела доходу, а саме додатковий дохід», — пояснює директор Уффіці Ейке Шмідт.
Шмідт запевняє, що кожна NFT-копія картини, яка експонується в галереї, є унікальною: для кожного полотна створюють дев’ять окремих цифрових копій, щоб гарантувати автентичність того, що виставляється на продаж.
Гроші з аукціону Уффіці розподілить між собою та компанією Cinello, яка й допомагає галереї створювати цифрові копії картин, що вона продає. Загалом галерея планує продати до сотні NFT-копій картин відомих майстрів — Рафаеля, Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Тіціана Вечелліо та інших.
NFT — це своєрідний цифровий актив, що дозволяє придбати товар, який існує тільки в цифровому вигляді. Кожен такий токен унікальний, не залежить від вартості інших та підтверджує оригінальність «товару».
Токени NFT набули популярності у 2021 році. У лютому продали гіфку Nyan Cat за 590 тисяч доларів, а співачка Grimes продала колекцію цифрового мистецтва за шість мільйонів доларів.
NFT-токен можна порівняти з творами живопису (до речі, сучасні витвори мистецтва також продають у вигляді токенів): одні з них можуть бути оригінальними, а інші — лише копією. За допомогою блокчейну відстежується, хто має право власності на файл.