«Дівчинка-катастрофа» з відомого мему продала його за 180 Ethereum. Гроші хоче витратити на навчання та благодійність

21-річна американка Зої Рот, відома за мемом «Дівчинка-катастрофа» (Disaster Girl) — знімком на тлі будинку, що палає, — продала його на NFT-аукціоні за 180 Ethereum. Виручені кошти дівчина витратить на оплату навчання в коледжі та благодійність.
Про це Рот розповіла The New York Times.
Фото, яке стало основою мему «Дівчинка-катастрофа», зняв батько Зої — фотограф-аматор Дейв Рот — у 2005 році. Зої стояла на тлі будинку у своєму районі, який спалювали, щоб розчистити місце під будівництво.
Через два роки, у 2007-му, Дейв Рот подав фото зі своєю донькою на конкурс і переміг. З того часу фото стало вірусним і лягло в основу багатьох мемів — не в останню чергу через хитру посмішку на обличчі Зої.
17 квітня дівчина — нині студентка коледжу в Північній Кароліні — продала оригінал фото на NFT-аукціоні за 180 Ethereum (один із різновидів криптовалюти), вартість яких станом на 1 травня становить 522 тисячі доларів.
Як пояснила Зої в розмові з The New York Times, продаж оригіналу фото для неї став способом контролю над мемом, джерелом якого вона мимоволі стала. При цьому дівчина додала, що вона не проти створених мемів.
«Люди, які фігурують у мемах і стають вірусними, — це одна річ. Але спосіб, у який інтернет схопився за моє фото й підтримував його віральність та актуальність — це для мене щось незбагненне», — зізнається Зої Рот.
Виручені з продажу мему гроші дівчина витратить на благодійність та оплату кредитів, які взяла для навчання в коледжі. По завершенні навчання Зої хоче взяти рік перерви, а потім вивчати міжнародні відносини в університеті.
«Дівчинка-катастрофа» — не єдиний приклад, коли герої інтернет-мемів заробили на їхньому продажі через NFT-аукціони. Приміром, герой мему Кайл Крейвен (мем Браян-невдаха, «Bad Luck Brian») отримав 20 Ethereum (58 тисяч доларів станом на 1 травня). Зої каже, що перед продажем свого мему радилася саме з Крейвеном.
NFT — це своєрідний цифровий актив, що дозволяє придбати товар, який існує тільки в цифровому вигляді. Кожен такий токен унікальний, не залежить від вартості інших та підтверджує оригінальність «товару».
Токени NFT набули популярності у 2021 році. У лютому продали гіфку Nyan Cat за 590 тисяч доларів, а співачка Grimes продала колекцію цифрового мистецтва за шість мільйонів доларів.
NFT-токен можна порівняти з творами живопису (до речі, сучасні витвори мистецтва також продають у вигляді токенів): одні з них можуть бути оригінальними, а інші — лише копією. За допомогою блокчейну відстежується, хто має право власності на файл.
- Поділитися: