«Газпром» призупиняє транзит газу «Північним потоком» на 3 дні. Це пояснили «плановим техобслуговуванням»
російська компанія «Газпром» оголосила, що транзит газу газопроводом «Північний потік» буде припинено на три доби через роботи з технічного обслуговування газоперекачувального агрегату.
Про це йдеться у заяві «Газпрому».
Транзит газу «Північним потоком» призупиняють із 31 серпня по 2 вересня на період технічного обслуговування ГПА Trent 60 DLE — наразі єдиного робочого газоперекачувального агрегату.
«Газпром» заявив, що комплекс регламентних робіт, згідно з чинним контрактом на технічне обслуговування, буде виконано спільно з фахівцями компанії Siemens.
Siemens має кожні 1000 годин проводити технічне обслуговування агрегату, яке включає огляд корпусу на наявність тріщин, вибоїн, деформацій, плям пропалів, очищення корпусу; огляд систем олійного забезпечення, повітря, відведення продуктів згоряння газів на наявність протікання, протяжку з'єднань та усунення причин витоків; перевірку працездатності запобіжних клапанів та налаштування системи регулювання витрати повітря.
Після завершення робіт та за відсутності технічних несправностей агрегату «Газпром» обіцяє відновити транзит газу до рівня 33 млн кубометрів на добу.
Про роботу «Північного потоку-1»
У червні «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік-1» через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. Та начебто не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Річ у тім, що до Монреаля на ремонт відправили турбіну для «Північного потоку», але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Україна виступала проти передавання турбіни. Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки передасть її. МЗС та Міненергетики України закликали Канаду скасувати це рішення: мовляв, росія може продовжувати постачання газу до Німеччини в повному обсязі й без цієї турбіни, а її передання дозволить кремлю й надалі використовувати енергетику як інструмент гібридної війни проти Європи.
У серпні «Газпром» знову заявив, що повернення газової турбіни до рф неможливе через санкції Заходу і зараз турбіна «застрягла» в Німеччині. Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц під час огляду турбіни казав, що немає жодних юридичних чи технічних причин або санкцій, які перешкоджають її експорту до росії.