«Газпром» заявив, що турбіну для «Північного потоку» неможливо доставити до росії
російська компанія «Газпром» заявила, що повернення до рф газової турбіни для трубопроводу «Північний потік», яка перебувала в Канаді, неможливе через санкції Заходу. Наразі турбіна «застрягла» в Німеччині.
«Санкційні режими Канади, ЄС, Великої Британії та невідповідність нинішньої ситуації чинним контрактним зобов'язанням з боку Siemens роблять постачання двигуна 073 на КС "Портова" неможливим», — йдеться в заяві «Газпрому».
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц під час огляду турбіни казав, що немає жодних юридичних чи технічних причин або санкцій, які перешкоджають експорту турбіни до росії.
«Це ясно і просто: турбіна там. Її можна доставити. Все, що дехто мусить зробити, це сказати: "Я хочу цього". Тоді вона буде там дуже швидко», — цитує Шольца CNN.
Видання Reuters 22 липня писало, що турбіна для «Північного потоку» «застрягла» в Німеччині, оскільки росія досі не дала дозвіл на її транспортування. Водночас у Москві раніше заявляли, що відсутність цієї турбіни призвела до зменшення поставок газу в Європу.
Навіщо потрібна ця газова турбіна?
14 червня «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік-1» через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. Та начебто не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Річ у тім, що до Монреаля на ремонт відправили турбіну для «Північного потоку», але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек запевняв, що першим виступатиме за посилення санкцій проти рф, але вони не мають шкодити Німеччині більше, ніж росії та путіну. За його словами, передання турбіни позбавило би кремль приводу тримати трубопровід закритим.
Україна виступала проти передавання турбіни. Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки передасть її. МЗС та Міненергетики України закликали Канаду скасувати це рішення: мовляв, росія може продовжувати постачання газу до Німеччини в повному обсязі й без цієї турбіни, а її передання дозволить кремлю й надалі використовувати енергетику як інструмент гібридної війни проти Європи.
- Поділитися: