«Газпром» вирішив скоротити поставки «Північним потоком» до 20% потужності

Компанія «Газпром» вирішила з 27 липня зупинити експлуатацію ще однієї турбіни Siemens на станції «Портова» газопроводу «Північний потік».

Про це «Газпром» повідомив у Telegram.

Зупинку турбіни росіяни пояснюють «закінченням терміну міжремонтного напрацювання до капітального ремонту (відповідно до розпорядження "Ростехнагляду" та з огляду на технічний стан двигуна)».

Тож із 27 липня постачання палива «Північним потоком» скоротяться до 33 мільйонів кубічних метрів на добу. Це лише 20% від загальної потужності газогону, яка становить 167 мільйонів кубічних метрів.

Що передувало?

Через санкції росія скоротила постачання газу «Північним потоком». Це сталося зокрема через відсутність турбіни, яка застрягла в Канаді, де її ремонтували. Україна виступала проти повернення турбіни.

Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки поверне її. А втім, 22 липня Reuters повідомив, що турбіна «застрягла» в Німеччині, оскільки росія досі не дала дозволу на її транспортування.

З 11 до 21 липня рф повністю припинила постачання газу через «Північний потік», пояснивши це плановими ремонтними роботами. Офіційно заяв про невідновлення роботи газопроводу не було.

Але в Європі ще на початку ремонтних робіт побоювались, що росія може продовжити технічне обслуговування, аби ще більше обмежити постачання газу до Європи, що зі свого боку вплине на можливості ЄС заповнити свої сховища на зиму й може посилити газову кризу.

Зрештою 21 липня «Північний потік» запрацював орієнтовно на 40%: це приблизно така ж потужність, як була до 11 липня.