Турбіна для «Північного потоку» «застрягла» в Німеччині, бо росія ще не дала дозволу на її транспортування — Reuters
Турбіна для трубопроводу «Північний потік» «застрягла» в Німеччині, оскільки росія досі не дала дозвіл на її транспортування. Водночас у москві раніше заявляли, що відсутність цієї турбіни призвела до зменшення поставок газу в Європу.
Про це пише Reuters з посиланням на анонімні поінформовані джерела.
Після ремонту Канада повернула у Німеччину турбіну, яка нібито необхідна для роботи «Північного потоку», однак до росії її ще не доставили. рф досі не надала дані, які необхідні для ввезення турбіни на її територію — куди саме доставляти і через яку митну станцію.
Джерела Reuters заявили, що повернення турбіни може тривати кілька днів або навіть тижнів. Водночас у команії Siemens Energy сказали, що хочуть транспортувати турбіну до місця експлуатації якомога швидше, однак не весь процес залежить лише від них.
Міністр економіки Німеччини Роберт Габек раніше сказав: «Іноді складається враження, що росія більше не хоче забирати її [турбіну] назад. Це означає, що привід технічних проблем насправді має політичне підґрунтя, і це протилежність тому, щоб бути гарантом енергетичної безпеки в Європі».
Що передувало?
14 червня «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік-1» через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. Та нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Річ у тім, що до Монреаля на ремонт відправили турбіну для «Північного потоку», але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек запевняв, що першим виступатиме за посилення санкцій проти рф, але вони не мають шкодити Німеччині більше, ніж росії та путіну. За його словами, передання турбіни позбавило би кремль приводу тримати трубопровід закритим.
Україна виступала проти передавання турбіни. Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки передасть її. МЗС та Міненергетики України закликали Канаду скасувати це рішення: мовляв, росія може продовжувати постачання газу до Німеччини в повному обсязі й без цієї турбіни, а її передання дозволить кремлю й надалі використовувати енергетику як інструмент гібридної війни проти Європи.
- Поділитися: