Гендиректор Yasno пояснив, чому попри відключення світла суми у квитанціях ростуть
Гендиректор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко пояснив, що суми у квитанціях за електроенергію можуть зрости, попри обмеження електропостачання. Причиною є зокрема підвищене споживання електрики після відновлення її подачі.
Про це Коваленко написав у Facebook.
«Коли світло дають, у розетки вмикається все — зарядні для телефонів, павербанків, бойлери, пралки, пилососи. Відбувається різкий стрибок споживання», — пояснив він.
Гендиректор Yasno зазначив, що, з одного боку, таке навантаження може спричинити аварію, і мешканці знову залишаться без світла. А з іншого — може компенсуватися обсяг електроенергії, який був зекономлений під час відключення.
«Тому за підсумками місяця виходить, що клієнт використав стільки ж електроенергії, як і в періоди, коли відключення не застосовувалися», — пояснив Коваленко.
Друга можлива причина: показання лічильників передаються нерегулярно або запізно. Якщо передавати показання вчасно, у рахунку буде вказана сума лише за фактичне споживання. В іншому разі обсяг електроенергії, яку спожив клієнт, визначають за середньодобовим споживанням. Його розраховують залежно від показань, зафіксованих раніше, у минулі періоди.
«Тому сума в рахунку може бути вищою, ніж зазвичай. Навіть якщо через відключення електроенергії споживання загалом за місяць знизилося. Але у тих, хто передає показання вчасно, реальне споживання зараз зменшилося», — додав Коваленко.
Він підсумував, що зараз важливо розумно використовувати електроенергію, вчасно передавати показання та регулярно платити за спожиті обсяги.
Енергетична інфраструктура України зазнала пошкоджень унаслідок масштабних ракетних атак росії 10, 11, 17 та 31 жовтня, 11, 15 та 23 листопада, 5, 16, 29, 31 грудня та 14 січня. Також об'єкти інфраструктури атакували дронами.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що під час масованої ракетної атаки, яку росіяни здійснили 14 січня, зазнали пошкоджень 9 об’єктів генерації електроенергії: 8 блоків теплових електростанцій на заході України та один — на сході.