Генштаб ЗСУ не виключає збройних провокацій з боку Білорусі, але ймовірність вторгнення залишається низькою
Ймовірність повторного вторгнення з боку Білорусі залишається низькою, але можуть бути збройні провокації.
Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу у медіацентрі «Україна-Укрінформ», цитує «Інтерфакс-Україна».
Він розповів, що на Волинському. Житомирському та Київському напрямках ситуація залишається контрольованою. Водночас у Генштабі не виключають збройні провокації російськими та білоруськими спецпризначенцями спільно з бойовиками російських приватних військових компаній.
Такі провокації можуть влаштувати у районах Гомельської та Брестської областей для поширення антиукраїнських настроїв у білоруському суспільстві, вважають у Генштабі.
Директор Департаменту охорони державного кордону Державної прикордонної служби Леонід Баран зазначив, що росія біля Чернігівської та Сумської областей ударне угруповання нині теж не створює. За його словами, окупанти продовжують лише зосереджувати певні сили, насамперед для демонстрації своєї присутності, а також для сковування ЗСУ.
Загроза з боку Білорусі
У середині червня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов розповідав, що президент України Володимир Зеленський доручив перевірити в чотирьох областях готовність до ймовірного повторного вторгнення з Білорусі.
У Міноборони України наприкінці червня повідомляли, що на кордоні Білорусі з Україною перебувають до 4 тисяч білоруських солдатів, а також російські військові. Секретар РНБО Олексій Данілов наголошував, що на території Білорусі зараз немає такої кількості військ для можливого наступу, як це було в лютому.
Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник казав, що українські військові поки не фіксують формування якогось наступального російського угруповання на території Білорусі, але уважно стежать за ситуацією. Водночас розвідка попереджала про підготовку диверсійно-розвідувальних груп.
На початку липня у ЗСУ повідомили, що українські військові підсилюють оборону на північному напрямку: заміновують небезпечні напрямки та укріплюють держкордон. А міська влада Львова 2 липня провела оперативну нараду за участі військового та цивільного керівництва міста для того, щоб розуміти, як діяти в разі можливої ескалації з боку Білорусі.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) кажуть, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, продовжить надавати росії доступ до білоруського повітряного простору. Проте аналітики вважають ймовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні низькою — а все через те, що ця участь може вплинути на стабільність і навіть виживання режиму Лукашенка.