Зеленський доручив перевірити готовність до ймовірного вторгнення з Білорусі — Данілов

Президент України Володимир Зеленський доручив у чотирьох областях перевірити готовність до ймовірного повторного вторгнення з Білорусі.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов в етері програми «Говорить великий Львів», цитує «Інтерфакс-Україна».

Він сказав, що в Україні регулярно відбуваються засідання ставки верховного головнокомандувача, хоча їх і не роблять публічними. «Учора на засіданні ставки обговорювалося питання Білорусі. Давали оцінку всі наші органи, які до цього причетні», — каже секретар РНБО.

За словами Данілова, під час засідання обговорювали події в Білорусі, стан білоруської армії, кількість військових рф у Білорусі та їхні плани.

«У результаті є доручення (президента — ред.). Зараз відбуватиметься перевірка стану підготовки в чотирьох областях, якщо будуть повторні виклики для нашої країни», — сказав Данілов.

Що передувало?

Розвідка Міноборони України повідомляла, що 7 червня збройні сили Білорусі розпочали чергові заняття з бойової готовності. Основна мета тренувань — «перехід із мирного на воєнний час». У межах цих зборів відпрацьовують питання організації охорони та оборони об’єктів військової та цивільної інфраструктури, виконання заходів воєнного стану, а також протидію диверсійно-розвідувальним групам.

У період з 22 червня по 1 липня в Гомельській області заплановане проведення мобілізаційних навчань із військовими комісаріатами. До тренувань додатково залучатимуться всі категорії військовослужбовців, підрозділи, військові частини, з'єднання, органи військового управління. Тематика аналогічна — «перехід із мирного на воєнний час».

Також із 28 червня по 16 липня на території Жлобинського району Гомельської області заплановане проведення військових зборів з військовослужбовцями новостворених територіальних військ.

10 червня речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник казав, що впродовж останніх кількох тижнів Збройні сили Білорусі у складі до семи батальйонів намагаються «прикривати» ділянку кордону. Він запевнив, що це винятково демонстраційні дії, оскільки з боку України жодної загрози для Білорусі бути не може.

У Генштабі ЗСУ 16 червня повідомили, що підрозділи збройних сил Білорусі продовжують виконувати завдання з прикриття білорусько-українського кордону. Зокрема, вони з 14 по 16 червня провели командно-штабне навчання з військовими частинами тилового забезпечення, а також здійснюють інженерне обладнання позицій у Брестській області.

Участь Білорусі у війні

Хоча регулярні збройні сили цієї країни не беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну, російські війська використовували Білорусь як майданчик для наступу на Київщину та Житомирщину. Також рф використовує білоруську інфраструктуру для перекидання своїх військ, розміщення авіації, ракетних установок та лікування військових.

За підрахунками моніторингової групи «Беларускі Гаюн», з Білорусі по Україні запустили понад 630 ракет.