Гетманцев: меморандум із МВФ передбачає призначення голови САП до грудня

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що одним зі «структурних маяків» меморандуму України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) є швидке завершення відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Про це Гетманцев розповів у коментарі «Інтерфакс-Україна».

За його словами, меморандум із МВФ передбачає завершення процесу обрання очільника САП до кінця листопада 2021 року.

Нагадаємо, уже 9 жовтня мав відбутися ключовий етап конкурсу з відбору керівника САП, але він зірвався, оскільки не прийшли деякі члени комісії. Так, для проведення засідання не вистачило кворуму.

Після цього в посольстві України у США заявили, що ЄС та Штати «дуже розчаровані незрозумілими та невиправданими затримками» у конкурсі з обрання керівника САП.

А президент Володимир Зеленський написав у Twitter, що й сам «не почув адекватних пояснень щодо затримки конкурсу».

Водночас прозорий конкурс на обрання керівництва САП і НАБУ є умовою для безвізового режиму України з Євросоюзом.

Що ще передбачає документ?

За словами Гетманцева, там зазначено про намір продовжити захищати вразливі верстви населення через субсидії. «Не те що підвищення тарифів немає, навпаки ㅡ є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення тарифів», ㅡ сказав Гетманцев.

Також, як зазначив Гетманцев, меморандум передбачає ухвалення «ресурсного» законопроєкту №5600 про внесення змін до податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень: покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.

«Україна, згідно з меморандумом, має намір "закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств і рентних платежів"», ㅡ зазначив депутат.

Співпраця з МВФ

Рада директорів Міжнародного валютного фонду вирішила виділити Україні 699 мільйонів доларів у межах програми stand-by. Це передбачає виконання певних зобов'язань з боку України.

Зокрема, українська влада зобов’язується:

  • повернути фіскальну політику до умов, які відповідають середньостроковій стабільності боргу, водночас захищаючи соціально вразливі верстви населення;
  • зберегти незалежність Центробанку та зосередити грошово-кредитну політику на поверненні інфляції до цільового рівня;
  • покращити управління банками, щоб вони могли надавати надійні кредити бізнесу;
  • боротися з корупцією та просувати впровадження судової реформи;
  • знизити роль держави в економіці для покращення бізнес-середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.