МВФ погодив транш для України майже на $700 млн. Куди ці гроші спрямують?
Рада директорів Міжнародного валютного фонду вирішила виділити Україні 699 мільйонів доларів у межах програми stand—by. Натомість Київ зобов'язався продовжувати реформи та забезпечити незалежність Національного банку.
Про це йдеться на сайті МВФ.
Так, МВФ вирішив виділити гроші після закінчення огляду економічних показників України. Тепер обсяг виділених коштів у межах програми сягне 2,8 мільярда доларів.
Президент України Володимир Зеленський уже привітав рішення МВФ. Він запевнив, що кошти спрямують на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу.
А прем'єр-міністр України Денис Шмигаль написав, що позитивна оцінка міжнародних партнерів демонструє успішний рух України в реалізації реформ.
«Заходами, які здійснила Україна в частині реформування судової системи, продовження реформи у фінансовому секторі, ми підтвердили статус України як надійного й відповідального партнера», — вважає прем'єр-міністр.
Програма stand-by — це документ, положення якого зобов'язалася дотримуватися Україна. У ньому йдеться про низку сфер, які має реформувати Україна, зокрема щодо боротьби з корупцією та розвитку економіки.
Що саме зобов'язалася Україна?
Щоб отримати ці 699 мільйонів доларів, українська влада має виконати певні зобов'язання:
- повернути фіскальну політику до умов, які відповідають середньостроковій стабільності боргу, водночас захищаючи соціально вразливі верстви населення;
- зберегти незалежність Центробанку та зосередити грошово-кредитну політику на поверненні інфляції до цільового рівня;
- покращити управління банками, щоб вони могли надавати надійні кредити бізнесу;
- боротися з корупцією та просувати впровадження судової реформи;
- знизити роль держави в економіці для покращення бізнес-середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.
Транші МВФ та Україна
10 червня 2020 року Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України — stand-by на 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Кошти планували перерахувати чотирма траншами. Майже одразу Україна отримала 2,1 мільярда першого траншу.
Два наступні транші мали надійти до кінця 2020 року загальною сумою 3,5 млрд доларів, а четвертий — у 2021 році. Але ті два транші перенесли на 2021-й. Щоб Україна отримувала транші, потрібно виконувати певні вимоги — зокрема продовжити пенсійну, медичну, освітню та антикорупційну реформи.
Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) розпочала свою роботу в Україні 21 вересня. Очолила її Іванна Владкова Голлар. Раніше вона очолювала місії в Молдові та Північній Македонії.
Минулого разу місія МВФ працювала в Україні з грудня 2020-го до лютого 2021 року, але поїхала, так і не погодивши виділення наступних траншів за програмою.
- Поділитися: