Глава Бразилії уточнив заяву про те, що путіна не будуть затримувати в Ріо-де-Жанейро: Має вирішити суд

Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва заявив, що володимира путіна не заарештують у Ріо—де—Жанейро, якщо він приїде туди на саміт G20. Однак згодом Лула заявив, що питання про арешт має вирішувати судова влада.

Про це пише Reuters.

Напередодні Лула заявив, що президента росії путіна не будуть арештовувати у Бразилії попри те, що його країна має таке зобов'язання. Бразилія підписала Римський статут — на основі цього міжнародного договору заснований Міжнародний кримінальний суд, який і видав ордер на арешт путіна.

«Я вважаю, що путін може легко поїхати до Бразилії. Можу вам сказати, що, якщо я буду президентом Бразилії і він приїде до Бразилії, його нізащо не заарештують», — сказав Лула.

Тепер президент Бразилії наполягає, що ухвалювати рішення про можливий арешт путіна має судова влада Бразилії.

Він також заявив, що хоче знати, «чому США, Індія та Китай не підписали договір про МКС і чому [Бразилія] його підписала».

Що передувало?

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі в березні 2023 року видала ордер на арешт президента росії володимира путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової.

путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.

В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати та передати до суду.

Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.

Улітку ордер на арешт путіна вже став на заваді його особистому візиту до ПАР на саміт Абревіатура групи найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються: Бразилія, росія, Індія, КНР, ПАРБРІКС. Південно-Африканська Республіка ратифікувала Римський статут і мала затримати президента рф. Однак влада країни вважає, що арешт путіна на саміті «став би оголошенням війни росії». Тож замість путіна на захід поїхав глава МЗС росії.