Глава МЗС Німеччини на 40 хвилин приїхала на прифронтову зону Донбасу, щоб подивитися на наслідки російської агресії
Федеральна міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала лінію зіткнення на Донбасі, щоб на власні очі подивитися на наслідки російської агресії в Україні.
Про це повідомляє журнал Spiegel та німецькі журналісти, які супроводжували міністерку.
Бербок відвідала прифронтову зону, зокрема село Широкине. З міркувань безпеки її одягли в бронежилет і шолом.
Міністерка провела там близько 40 хвилин, протягом яких спілкувалася з українськими військовими про поточний стан справ на Донбасі. За цей час не трапилося жодних інцидентів.
Бербок прокоментувала, що покинуте село Широкине виглядає «дуже гнітюче» і викликає такі ж почуття. За її словами, це місце є «свідченням того, що в нас війна посеред Європи».
«Ви можете відчути те, що сталося багато років тому: люди втрачали все, що мали, від дня до дня. Дитячі іграшки досі лежать на узбіччях дороги», — додала міністерка.
Нагадаємо, про відвідування Бербок лінії зіткнення напередодні повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він високо оцінив такі наміри колеги.
7 лютого вони обговорили кроки, які мають допомогти активізувати політико-дипломатичне врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, а також введення проти Росії потужних економічних санкцій.
Бербок підтвердила, що Берлін готовий до ціни санкцій для самої Німеччини: «Ми готові заплатити високу економічну ціну, адже йдеться про безпеку України».
Блокування зброї Німеччиною
У грудні 2021 року стало відомо, що Німеччина ще з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання Україні зброї Альянсу.
Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт пояснила, що країна не надсилає летальну зброю до зон конфлікту. Менше з тим, вона зазначила, що Німеччина підтримує Україну в інші способи — наприклад, планує передати польовий госпіталь. А 7 лютого українська влада отримала від Німеччини офіційний лист про намір передати 5 тисяч захисних шоломів для військовослужбовців.
Але Україна очікує від Німеччини не так постачання озброєння, як припинення практики блокування постачання іншими країнами. Так, наприклад, Берлін відмовляється дозволити Естонії відправити німецьке озброєння в Україну.