Глава МЗС Німеччини заявила, що членство України в НАТО не на часі: «Це знають усі, включно з РФ»

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що членство України в НАТО наразі не стоїть на порядку денному. За її словами, це знають усі, включно з Росією.
Таке вона сказала в інтерв’ю виданню Westdeutsche Allgemeine Zeitung.
Бербок додала, що наразі розширення НАТО на схід не відбувається взагалі. За її словами, вона мала довгу розмову щодо цього із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.
«Народ України хоче жити в мирі та безпеці. Багато років через конфлікт на Донбасі люди були розлучені зі своїми сім’ями. Ось про що йдеться, а не про швидкий вступ до НАТО», — сказала міністерка.
На її думку, зараз найважливіше завдання — знову говорити про виконання Мінських домовленостей, «щоб люди могли жити вільно і безпечно».
Водночас вона додала, що в разі нової російської агресії Німеччина має широкий спектр відповідей, серед яких і санкції проти «Північного потоку-2».
Також 27 січня під час виступу в Бундестазі Бербок заявила, що, крім постачання 5 тисяч захисних шоломів, Німеччина розгляне питання відновлення захисного бункера під Одесою, цитує «Укрінформ». Водночас вона ще раз наголосила, що Берлін не буде постачати українській армії зброю.
Доповнено. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів, що «не на порядку денному ставити під сумнів перспективи євроатлантичної інтеграції України».
«Справжньою підтримкою України зараз стало б, навпаки, лідерство Німеччини у вияві підтримки членства України в НАТО. Це був би позитивний сигнал для всіх», — написав він у Twitter.
Блокування зброї
У грудні 2021 року німецьке видання Bild писало, що Німеччина ще з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання Україні зброї Альянсу.
Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю. За її словами, країна дотримується своєї політики й не надсилає летальну зброю до зон конфлікту. Проте міністерка зазначила, що Німеччина підтримує Україну в інші способи — наприклад, планує передати польовий госпіталь.
Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц напередодні теж казав, що його уряд не планує змінювати політику попередньої влади, за якої Україні не постачали оборонну зброю.
Натомість лідер найбільшої опозиційної партії Німеччини — Християнсько-демократичного союзу — Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина має припинити блокувати постачання зброї для України і «через відповідальність перед історією», і для збереження політичного мирного порядку в Європі, «за який Росія теж несе відповідальність».
Можливий напад із боку РФ
За даними The New York Times, біля кордонів України залишаються приблизно 100 тисяч російських військових — зокрема, Росія стягує військову авіацію. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
- Поділитися: