Google називав «найогиднішою мовою в Індії» мову каннада, якою спілкуються майже 40 млн людей. Місцева влада обурилася

Влада індійського штату Карнатака, що на південному заході країни, обурилася, коли виявилося, що пошуковик Google у відповідь на запит про «найогиднішу мову» в країні називав каннаду — її носіями є близько 40 мільйонів людей, більшість із яких живе в Карнатаці.

Про це повідомляє The Times of India.

На результат пошукового запиту звернули увагу у Twitter як звичайні користувачі, так і представники влади Карнатаки. Так, міністр із питань каннади, культури й лісового господарства Аравінд Лімбавалі заявив, що направить Google юридичну скаргу.

«Мова каннада має власну історію і виникла аж дві з половиною тисячі років тому. Увесь цей час вона була і є гордістю її носіїв», — написав Лімбавалі у Twitter, додавши, що своїми діями Google зачіпає почуття гордості тих, хто розмовляє мовою каннада.

А колишній перший міністр Карнатаки Гарданагаллі Кумарасвамі написав цілу серію твітів, у яких заявив про неприпустимість дискримінації будь-якої мови. «Хіба Google не може попередити таку ненависть щодо будь-якої мови?» — написав він.

У Google уже встигли відреагувати на ситуацію. Там пояснили, що часом «несподівані пошукові результати» можуть пояснюватися «способом, в який описують контент». Google додав, що твердження про каннаду як «найогиднішу мову в Індії» є некоректним, а відповідний пошуковий запит уже виправили.

Як нагадує The Hindustan Times, у 2018 році керівник Google Сундар Пічаї пояснював під час свідчень у Конгресі США, що компанія майже не має впливу на результати пошукової видачі. Таке питання Пічаї поставили після того, як у відповідь на запит «idiot» Google почав видавати фото Дональда Трампа.

Як зазначає BBC, в Індії Google є однією з найбільш активних ІТ-компаній, а тому надає все більше послуг регіональними індійськими мовами. Вочевидь, це й стало однією з причин виникнення ситуації з мовою каннада.