ГПУ може оголосити підозру у виведенні коштів з ПриватБанку, але не робить цього — заступниця глави НБУ
Наразі ніщо не заважає Генеральній прокуратурі України оголосити підозру колишнім власникам ПриватБанку та пов’язаним з ними компаніям, через які, за допомогою кредитів, з банку вивели 155 мільярдів гривень.
Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю «Економічній правді».
Так Рожкова прокоментувала заяву генерального прокурора Юрія Луценка про те, що підозри колишнім власникам ПриватБанку у завданні державі мільярдних збитків оголосити неможна через те, що «факт настання збитків ще не настав», адже строк погашення кредитів, за якими з банку виводилися кошти, продовжили на 10 років.
«По-перше, для того, щоб фіксувати втрати чи дефолт цих позичальників, не потрібно, щоб настала дата (погашення — ред.). Тому що кредити мали обслуговуватися і частково погашатися, а ми уже бачимо прострочу. Цього достатньо», — заявила Рожкова.
«По-друге, за низкою кредитів із-за порушення умов банк розірвав договори та вимагав погасити заборгованість у повному обсязі, але цього не відбулося. По суті, цими позичальниками уже оголошено дефолт», — додала Рожкова.
Зазначимо, що раніше в інтерв’ю Liga.Net, генпрокурор Луценко заявляв, що юридичний факт завдання збитків ПриватБанку його колишніми власниками не настав. Це твердження Луценко обґрунтував тим, що кредити, які ПриватБанк видав Коломойському перед націоналізацією, було реструктуризовано, тобто термін виплати за ними продовжили на 10-12 років.
«Факт настання збитку може відбутися лише у двох випадках: або в останній день кредитної лінії — через 10-12 років, бо позичальник має право заплатити все в останній день. Або є другий спосіб довести збиток — розірвати ці лінії через те, що вони не обслуговуються», — заявив Луценко.
Напередодні заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.
Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.
23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».
Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.