Низка компаній, пов’язаних з колишніми власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, заборгували банку за кредитами близько 240 мільярдів гривень. За допомогою цих кредитів олігархи вивели кошти з ПриватБанку напередодні націоналізації.

Про це повідомила заступниця голови правління ПриватБанку Галина Пахачук в інтерв’ю «НВ Бізнес».

«Я говорю, що компанії, на які було переоформлено кредити за колишніх власників банку буквально за декілька місяців до націоналізації, сьогодні винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень», — повідомила Пахачук у відповідь на запитання, чи має Коломойський право на відшкодування збитків у розмірі 2 мільярди доларів.

За даними заступниці голови правління ПриватБанку, аудитори підтвердили борги колишніх власників перед ПриватБанком на суму 212 мільярдів гривень. Окрім цієї суми, на кредити компаніям Коломойського нараховуються відсотки, які й збільшили цей борг до 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: